امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61221
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در هفته ای که پشت سرگذاشتیم شاهد رویدادهایی در حوزه تعاون و اشتغال کشور ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در هفته ای که پشت سرگذاشتیم شاهد رویدادهایی در حوزه تعاون و اشتغال کشور بودیم.
مهمترین اتفاق هفته اخیر مربوط به انتصاب علی اکبر طاهایی استاندار مازندران در دولت دهم به سمت معاونت امور مجلس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی ربیعی و اصغر نوراله زاده به عنوان مدیرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) از سوی رئیس جمهور بود.
طاهایی البته در سال‌های دور معاونت فرهنگی اجتماعی و مالی اداری این وزارتخانه را برعهده داشته و نوراله زاده نیز در سال 86 معاون اعتبارات و تسهیلات صندوق مهر امام رضا(ع) بوده است.
*آغاز جلسات دستمزد 93 تا هفته آینده
نماینده کارگران در شورای عالی کار در خصوص آغاز جلسات این شورا برای تعیین دستمزد اظهار داشت: جلسات کمیته دستمزد هنوز آغاز نشده اما تا پایان این ماه یا اوایل ماه آینده این جلسات آغاز خواهد شد.
درویشی ادامه داد: دستمزد کارگران باید با رعایت اصل سه‌جانبه‌گرایی تعیین شود، زیرا اگر دستمزد بالاتر از میزان خاصی تعیین شود، به کارفرما فشار وارد می‌شود و ممکن است نسبت به تعدیل کارگران اقدام کند.
*بی‌توجهی به اشتغال موجود دلیل حل نشدن معضل بیکاری
عضو شورایعالی اشتغال هم با اشاره به رویکرد دولت برای حفظ اشتغال موجود و رفع موانع آن گفت:‌ عدم توجه به اشتغال موجود دلیل حل نشدن معضل بیکاری در سالیان گذشته است.
قادری البته به این نکته هم اشاره کرد که براساس گزارش مرکز آمار، از سال 84 تاکنون 8 میلیون و 400 هزار نفر مشغول کار شده‌اند، اما این آمار تنها ورودی به اشتغال را محاسبه کرده و مثلاً فردی که یک ماه مشغول بوده و بعد از آن بیکار شده را محاسبه نکرده است.
به گفته وی، شناسایی بیکاران واقعی و پیدا کردن راهکارهایی برای مهار کردن بحران بیکاری از جمله برنامه‌های دولت در این زمینه است.
*ارائه تسهیلات به مهارت‌آموزان کارآفرین تا سقف 100 میلیون تومان
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با اشاره به آموزش بیش از 10 هزار نفر در دوره‌های مهارتی و ارتقای شغلی در اصناف مختلف گفت: به مهارت‌آموزان کارآفرین به ازای جذب هر نفر 10 میلیون و تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات داده می‌شود.
خانپور با اشاره به فعال شدن واحد مشاوره و هدایت شغلی این اداره کل برای ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات گفت: ثبت‌نام برای کارآفرینان متقاضی دریافت تسهیلات ادامه دارد.
*تشکیل شورای راهبردی وزارتخانه برای بکارگیری ایده‌های کاربردی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل شورای راهبردی و سیاست‌گذاری برای به کارگیری ایده‌های کاربردی در حوزه فعالیت‌های این حوزه در این وزارتخانه خبر داد.
ربیعی همچنین از تشکیل چهار کانون تفکر در ذیل این شورا خبر داد و افزود: کانون‌های فکر اقتصاد و سرمایه‌گذاری ، مدیریت بازار کار ، توسعه تعاون و  رفاه اجتماعی از کانون‌های اصلی این شورا به شمار می‌روند که مسئولیت آنها انجام پژوهش‌های راهبردی و ارایه ایده برای تصمیم سازی است.
وی که در حین اظهاراتش چندین بار تفاوتهای دولت یازدهم با دولت قبل را به میان کشید، افزود: به نظر من تفاوت عمده دولت تدبیر و امید با گذشته تصمیم گیری بر اساس تفکر است و این وجه تمایز این دولت است که بر اساس فکر و به دور از شتاب تصمیم گیری می کند و امروزه مبنای توسعه کشورها تولید فکر و ایده است.
*برگزاری ششمین آزمون سراسری سنجش مهارت
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با اشاره به برگزاری ششمین آزمون سراسری سنجش مهارت سال 1392 پایان دوره کارآموزان مراکز آموزش فنی و حرفه ای در روز جمعه گفت: این آزمون به طور همزمان در 51 حرفه همسان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
وی در مورد مراحل اجرای آزمون‌های سنجش مهارت گفت: آزمون هر حرفه شامل دو مرحله کتبی و عملی است که داوطلبان پس از شرکت در آزمون کتبی و کسب نمره قبولی براساس برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی ادارات سنجش استان‌ها برای شرکت در آزمون عملی باید به حوزه های تعیین شده مراجعه کنند.
*اشتغال نتیجه رونق تولید است
مدیرعامل جدید صندوق مهر امام رضا(ع) در نخستین نشست خود با اعضاء شورای معاونین و مدیران ستادی این مجموعه، اشتغال را به عنوان یک پیامد و فرآیند توصیف کرد و اظهار داشت: تولید، هدف است و اشتغال نتیجه آن هدف است.
نوراله زاده با اشاره به ضرورت ایجاد تشکیلات فرآیندی تاکید کرد: تا پایان سال جاری برنامه‌ها و تعهدات سابق صندوق پابرجاست.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها