امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۰۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61232
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهر ژنو ساعت 15 به وقت محلی (17:30 به وقت تهران) میزبان مذاکرات کارشناسی ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شهر ژنو ساعت 15 به وقت محلی (17:30 به وقت تهران) میزبان مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 است.

این شهر میزبان مذاکرات ژنو یک، دو و سه بین ایران و 1+5 نیز بود. در نشست ژنو 3 توافقنامه‌ ژنو با عنوان برنامه اقدام مشترک مورد تأیید وزرای خارجه ایران، آمریکا، روسیه، چین، فرانسه، انگلستان، آلمان و کاترین اشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروژا قرار گرفت.

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان دیروز در گفت‌‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس گفت که مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 بعدازظهر پنجشنبه در ژنو از سر گرفته می‌شود.

قرار است در این نشست در خصوص سازوکارهای اجرایی توافق ژنو بحث و تبادل‌نظر شود.

عراقچی اعلام کرد که حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه ریاست هیئت ایرانی در این مذاکرات را برعهده دارد.

وی همچنین گفت که این مذاکرات پنجشنبه و جمعه در این شهر برگزار می‌شود و در صورت لزوم روزهای شنبه و یکشنبه نیز ادامه می‌یابد.

در پی دیدار روز سه‌شنبه عراقچی با اشتون در بروکسل توافق شد که مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 به زودی از سر گرفته شود.

مذاکرات کارشناسی ایران و 1+5 از 18 آذر ماه به مدت چهار روز و با هدف هماهنگی درباره اجرای توافقنامه ژنو در شهر وین برگزار شد و در پی اقدام آمریکا در افزایش تحریم‌ها علیه ایران، تیم مذاکره کننده ایرانی مذاکرات را متوقف و به تهران بازگشت.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها