امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۱۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61235
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۰۳
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که سامانه‌های موشکی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که سامانه‌های موشکی «اسکندر» در هر نقطه از خاک فدراسیون روسیه که از دید رهبران این کشور لازم باشد، مستقر خواهند شد.

روز گذشته ژنرال "فیلیپ بریدلاو" آمریکایی گفته بود که اخبار رسانه‌های در مورد استقرار سامانه‌های موشکی «اسکندر» در ناحیه کالینینگراد در نزدیک مرز کشورهای اروپایی باعث نگرانی شدید مقامات ناتو شده است.

پیش از این نیز وزارت امور خارجه امریکا و لهستان در رابطه با اخبار منتشره در مورد استقرار سامانه‌های موشکی «اسکندر» روسیه در ناحیه کالینینگراد ابراز نگرانی کرده بودند.

وزیر دفاع روسیه تاکید کرد: شرکای غربی ما مدت‌هاست که جنجال تبلیغاتی بزرگی در مورد اینکه ما موشک‌های «اسکندر» را در کجا مستقر خواهیم کرد، ایجاد کرده‌اند. مسئله این است که ما در هر نقطه از خاک روسیه که مایل باشیم این موشک‌ها را مستقر خواهیم کرد.

شایگو در عین حال تاکید کرد که روسیه امکانات لازم برای پاسخگویی به طرح ایجاد سپر موشکی اروپایی ا در اختیار دارد.

وی در دیدار با دانشجویان و در پاسخ به این سئوال که روسیه برای پاسخ به طرح آمریکا برای ایجاد سپر موشکی در اروپا چه اقداماتی در نظر گرفته است، گفت: اینطور نیست که ما دست روی دست گذاشته و به استقرار سامانه های دفاع ضد موشکی آمریکا در خاک اروپا نگاه کنیم. دانشمندان ما، ساختارهای نظامی و کارخانه‌های ما فعالانه مشغول کار هستند. در حال حاضر تسلیحاتی که ارتش روسیه در اختیار دارد، بسیار قدرتمند، دارای قابلیت جابجایی سریع و بسیار موثر و کارآمد هستند. ما آنچه برای پاسخگویی به سپر ضد هوایی اروپایی لازم باشد، در اختیار داریم.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار