امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61264
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۰۴
تعداد بازدید: 112
کربلای معلی امسال پذیرای 26 میلیون زائر از کشورهایی چون جمهوری اسلامی ایران بود تا مراسم اربعین حسینی(ع) را با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار کنند

کربلای معلی امسال پذیرای 26 میلیون زائر از کشورهایی چون جمهوری اسلامی ایران بود تا مراسم اربعین حسینی(ع) را با شکوه هرچه تمام‌تر برگزار کنند

منابع مسئول عراقی اعلام کردند که تعداد زائران حسینی(ع) که از اقصی نقاط جهان و عراق وارد شهر مقدس کربلا برای شرکت در مراسم زیارت اربعین حسینی(ع) شدند، امسال رکورد بی‌سابقه‌ای داشت و به بیشترین حد خود رسید.

امسال در مراسم سوگواری اربعین سالار شهیدان در کربلای مقدس 26 میلیون زائر زن و مرد حضور داشتند که یک میلیون و 300 هزار نفر آنها از جمهوری اسلامی ایران و برخی کشورهای اسلامی و اروپا بودند.

در مراسم سالگرد اربعین حسینی(ع) در کربلا با توجه به حضور انبوه و بی‌سابقه زائران که شاهد گسترده‌ترین تجمع زائران حسینی(ع) بود، تعداد زائران امسال 26 میلیون نفر گزارش شده که دسته دسته وارد شهر مقدس کربلا شده و پس از زیارت از آن خارج می‌شدند.

این سیل عظیم جمعیت که توده‌های انسانی گسترده‌ای را تشکیل داده بودند، شعارهای وفاداری به «امام حسین»(ع) و اهل بیتش را سر دادند و از خداوند منان طلب برقراری امنیت و آرامش در تمام دنیا کردند. این صحنه باشکوه که عظمت این مناسبت و معجزه پیروزی خون بر شمشیر را نشان می‌داد، باعث شد، تروریست‌های مزدور با دیدن این صحنه و افراد یکپارچه و متحد به ترس بیفتند و پا به فرار بگذارند.

تدابیر امنیتی و برنامه‌های جدید برای حمایت از میلیون‌ها زائر


زیارت امام حسین(ع) که حدود 20 روز ادامه داشت و میلیون‌ها زائر را به خود جذب کرد و به کربلای معلی کشاند، تحت تدابیر شدید امنیتی قرار داشته و دارد، به گونه‌ای که ده‌ها هزار عنصر امنیتی و پلیس عراق طبق برنامه‌ها و نقشه‌های جدید امنیتی و هماهنگی عالی میان دستگاه‌های فعال در این ماموریت مشارکت داشتند. این نیروها با بالگردهای جنگی و شناسایی و نیروهای زره پوش حریم هوایی کربلای معلی را تحت پوشش قرار دادند.

این برنامه‌های امنیتی موجب کشته و بازداشت تعدادی از تروریست‌ها شد که سعی در نزدیک شدن به استان و شهر کربلای مقدس داشتند و اقدامات تروریستی آنها در موشک‌‌باران کربلا با موشک‌های کراد و گلوله‌های خمپاره را ناکام گذاشت.

بزرگ‌ترین حضور و همبستگی اجتماعی تاریخ پس از ولایت امام علی (ع)


منابع رسمی در کربلای مقدس گزارش دادند که عملیات اسکان و اطعام یک میلیون زائر حسینی(ع) امری است که تنها با کمک و یاری خدا و همت مسلمانان غیوری که درب خانه‌هایشان را به روی زائران حسینی(ع) در مسیرهای منتهی به شهر مقدس کربلا گشودند، به صورت معجزه الهی صورت گرفت و میلیون‌ها تن مواد غذایی، دارویی و لوازم مورد نیاز زائران توسط اهدا کنندگان بین زائران توزیع شد.

این مواد به صورت مجانی از سوی اهداء کنندگان و هیئت‌های همراه میان زائران توزیع شد که ناظران آن را نوعی رحمت و معجزه الهی توصیف کردند، چرا که کشورهای بزرگ هم از اقدام به چنین عملیات‌های ارائه کمک و امداد رسانی و خدمات عاجز هستند، این درحالی است که دولت عراق نیز با ارائه خدمات و انتقال رایگان زائران به آنان کمک‌های بسیاری کرد.

بسیاری این پدیده را دومین نماد و نمود همبستگی در طول تاریخ دانسته‌اند که در جریان آن میلیون‌ها نفر اطعام شدند.

از روزها پیش از آغاز مراسم اربعین حسینی(ع) اغلب استان‌های مرکزی و جنوبی عراق برای ارائه خدمات رفاهی، غذایی، مهندسی و پزشکی در شهر مقدس کربلا به کمک استانداری کربلا شتافتند تا با کمک به آن، ماموریت خدمت رسانی به زائران به شکلی کامل‌تر صورت بگیرد.

زیارت اربعین حسینی(ع)، یکی از مهمترین زیارت‌های مسلمانان به شمار می‌رود و از اول ماه صفر زائران از استان‌های مرکزی و جنوبی عراق با پای پیاده رهسپار کربلای معلی می‌شوند تا در روز اربعین در این شهر مقدس حضور داشته باشند و زائران خارجی و غیر عراقی به خصوص جمهوری اسلامی ایران نیز از گذرگاه‌های مرزی و فرودگاه‌های عراق برای حضور در این مراسم وارد کشور عراق و کربلای معلی می‌شوند.

 

فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها