امروز : پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - 2017 March 30
۲۳:۳۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61286
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «وانگ یی» وزیر خارجه چین روز پنج‌شنبه سفیر ژاپن را برای اعلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «وانگ یی» وزیر خارجه چین روز پنج‌شنبه سفیر ژاپن را برای اعلام اعتراض پکن نسبت به بازدید نخست‌وزیر ژاپن از مقبره کشته‌شدگان «یاسوکانی» توکیو احضار کرد.

چین دیدار «شینزو آبه» از این مقبره را «محکوم» کرده است. وزارت خارجه چین «مخالفت جدی» خود با این اقدام را اعلام کرده است.

در همین حال کره جنوبی هم از این اقدام نخست‌وزیر ژاپن اظهار تاسف کرده و نسبت به تأثیر منفی این اقدام بر روابط دوجانبه سئول توکیو، هشدار داده است.

«شینزو آبه» نخست‌وزیر ژاپن که به تفکرات ملی‌گرایانه معروف است، اخیرا از مقبره کشته‌شدگان ژاپنی در جنگ جهانی دوم در توکیو بازدید کرده است. افراد مدفون در این مقبره از سوی مجامع جهانی به ارتکاب جرایم جنگی علیه اتباع چینی و کره‌ای محکوم شده‌اند و به همین دلیل حضور آبه در این مقبره به شدت از سوی کشورهای همسایه تقبیح شده است. این اولین دیدار یک نخست‌وزیر ژاپنی از این محل از سال 2006 به بعد است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار