امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۱۶:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61304
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، معصومه ابتکار ظهر امروز در جمع مردم، مسئولان و معتمدان منطقه سیستان در سالن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، معصومه ابتکار ظهر امروز در جمع مردم، مسئولان و معتمدان منطقه سیستان در سالن اجتماعات دانشگاه زابل اظهار داشت: با همکاری مردم، جوانان و دانشجویان و نخبگان منطقه مشکلات قطعا قابل حل خواهد بود.

رئیس سازمان محیط زیست کشور بیان کرد: با آغاز به کار دولت جدید تحولات خوبی را در کشور شاهد هستیم که امیدوارم این تحولات سر منشا اقدامات درست به دور از شعار و اقدامات عملی در راستای بهبود شرایط زندگی مردم باشد.

ابتکار تاکید کرد: باید ‌با راهکارها و راه‌حل‎های کارشناسی ‌زمینه رفاه مردم را فراهم کنیم.

این مسئول افزود: از همان روزهای آغاز به کار خود در دولت جدید‌، رفع مشکلات هامون در دستور کار‌ بود و تاکنون در بعد بین‎المللی اقدامات خوبی انجام شده و‌ ‌نشست‌هایی نیز با وزیر امور خارجه داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در ارتباط با تالاب‎های ایران به ویژه هامون از مجامع بین‌المللی در‌خواست کمک ‌کرده‎ا‌م افزود: باید از تمامی ظرفیت‌های بین‌المللی برای نجات تالاب هامون استفاده کنیم.

رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه از ‌سازمان ملل خواسته‌ام از ظرفیت‌های بین‌المللی و روابط دوجانبه و همکاری‌های منطقه‌ای برای رفع مشکلات تالاب‎ها استفاده کنیم، گفت: باید مجموعه تالاب‌های بین‌المللی هامون را یک زیست‌بوم بدانیم و با مدیریت یکپارچه برای احیای آنها در افغانستان و ‌ایران تلاش شود ‌تا زندگی مردم رونق بگیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات محیط زیست به ویژه تالاب‎ها در سطح ملی مطالعاتی از گذشته آغاز کرده‌ایم و همکاری خوبی با مراکز دانشگاهی داشته‎ایم. وی گفت: مطالعات تفصیلی تالاب هامون برای احیای تالاب در دست اقدام است و امیدواریم بتوانیم آن را اجرایی و به تصویب ‌کنیم.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه باید کارگروهی زیر نظر استاندار به دبیری محیط زیست سیستان و بلوچستان تشکیل و مسائل، مشکلات و اقدامات بررسی شود، اضافه کرد: ‌می‌طلبد ‌در این کارگروه از نظرات، پیشنهادها و راهکارهای تمام‌ نخبگان، صاحبنظران، اساتید و تشکل‌های مردم‌نهاد بهره برده شود تا شاهد مدیریت یکپارچه آب و احیای زیست‌بوم هامون ‌باشیم.

ابتکار با تاکید براینکه برای رفع این موضوع تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست، اظهار امیدواری کرد ‌این مشکلات بر اساس مصوباتی که صورت می‌گیرد ساماندهی شود.

رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه‌ شوراها نسبت به مسائل زیست‌محیطی ‌توجه بیشتر داشته باشند، گفت: مدیریت آب، پسماند و ‌تکمیل طرح‌های جمع‌آوری فاضلاب باید در اولویت باشد.‌

این مسئول گفت: سازمان محیط زیست امکان حمایت از تمامی طرح‎های انجمن‎های علمی در زمینه محیط زیست را دارد.

وی با بیان اینکه مردم مطالبات خود را از دولت و مسئولان بخواهند چرا که فضا فضای امید است، تاکید کرد: مردم اگر از این فرصت استفاده کنند یک تعامل اجتماعی ‌در سطح کشور شکل خواهد گرفت.‌‌

امام جمعه زابل، نمایندگان مردم در منطقه سیستان در مجلس و فرماندار زابل و معتمدان نیز در ابتدای این دیدار به بیان مشکلات مردم منطقه پرداختند.‌
انتهای پیام/75009/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها