امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61307
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۰
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تغییر رئیس شورای رقابت، انتصاب پرحاشیه یکی از شرکت‌های نفتی بورسی، پذیرش چهار ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، تغییر رئیس شورای رقابت، انتصاب پرحاشیه یکی از شرکت‌های نفتی بورسی، پذیرش چهار شرکت جدید در فرابورس، انتصاب اعضای هیئت مدیره جامعه حسابداران رسمی، دلایل قطعی نرم‌افزار معاملات برخط کاربران بورس، افزایش رسمی نرخ خوراک گاز به 13 سنت طبق گفته مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و تاثیر آن در پتروشیمی‌های بورسی و حرکت در جای شاخص روی کانال 88 هزار واحد از مهمترین اخبار بازار سرمایه در اولین هفته از زمستان بود.

بنابراین گزارش، برای دوره سه ماهه سوم سال 92 نیز فعال‌ترین شرکت‌های بورسی معرفی شدند که در میان آنان نام چند شرکت از جمله صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت اصفهان، هلدینگ نفت گاز و پتروشیمی تامین و فولاد خوزستان به چشم می‌خورد؛ میزان دادوستد سهام در تالار معاملات، تناوب دادوستد سهام در تالار، تعداد و دفعات روزهای دادوستد شده میانگین تعداد سهام منتشر شده و ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی، سه معیار بورس تهران برای تعیین شرکت‌های فعالت‌تر است.

به گزارش فارس، اولین خبر زمستانه بازار سرمایه به انتصاب پرحاشیه نفتی مربوط به یکی از شرکت‌های بورسی اختصاص داشت به طوری که یک مدیر روابط عمومی برای مدیریت بزرگترین شرکت قیرسازی خاورمیانه گمارده شده بود که این موضوع مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بود.

در این شرکت بورسی فردی بدون تخصص و تجربه در تولید و صنعت نفت پا به شرکت نفت پاسارگاد گذاشت؛ پیشتر نیز برخی افراد بدون تخصص و تجربه لازم در این شرکت به عنوان مدیرعامل مشغول به فعالیت بودند که مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و دلسوزان نظام شده بود.

در هفته‌ای که گذشت، مدیر پذیرش بورس تهران از پذیرش 4 شرکت جدید از جمله سیمان خوزستان، پالایش نفت جی و انتقال لیزینگ ایرانیان از فرابورس به بورس تهران خبر داد.

اسماعیل درگاهی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، درباره زمان پذیرش بزرگترین ETF بورسی با اندازه 100 میلیارد تومان گفت: طی برنامه‌ریزی انجام شده این ETF در سه روز کاری از 15 تا 18 دی‌ماه پذیره‌نویسی خواهد شد.

وی از تلاش سازمان بورس برای عرضه اولیه شرکت‌های تازه پذیرفته تا پایان سال خبر داد.

* انتصاب اعضای جامعه حسابداران رسمی ایران

بنابراین گزارش، در اولین هفته زمستان 92، رئیس شورای عالی جامعه حسابداران رسمی ایران با صدور احکامی دبیرکل و اعضای هیئت‌مدیره جامعه حسابداران رسمی کشور را منصوب کرد.

به این ترتیب پیرو تغییر 9 نفر از اعضای 11 نفره شورای عالی جامعه در مرداد ماه سال جاری، تغییرات از رکن سیاست گذار به ارکان اجرایی جامعه رسید و رئیس شورای عالی جامعه حسابداران رسمی ایران با صدور احکامی، دبیر کل و اعضای هیات مدیره جامعه حسابداران رسمی کشور را منصوب کرد.

گفتنی است، تغییر اعضای هیات مدیره قبل از انقضای دوره سه ساله تنها با موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی میسر است.

* عبدالله‌پور، مدیرعامل شرکت رایان هم‌افزا: سال آینده قطعی‌های معاملات برخط سهام به حد صفر می‌رسد

به گزارش فارس، با توجه به اعتراض بسیاری از سرمایه‌گذاران درخصوص قطعی نرم‌افزار معاملات برخط، عبداله پور مدیرعامل رایان هم‌افزا در گفت‌وگویی با فارس با تاکید بر اینکه سال آینده قطعی‌های معاملات برخط سهام به حد صفر می‌رسد، دلایل قطعی‌های اخیر را تشریح کرد و گفت: تقویت ویژگی در دسترس بودن سامانه در برنامه‌های ما دارای اولویت ویژه است.

وی با بیان اینکه قطعی‌های نرم‌افزار معاملاتی در 2 سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است، گفت: در حال حاضر بیش از 70 درصد دفعات معاملات به صورت آنلاین انجام می‌پذیرد و سهم این نوع از معاملات از حیث حجم، ارزش و تعداد کاربران به سرعت در حال افزایش است، بنابراین تقویت ویژگی در دسترس بودن سامانه در برنامه‌های ما دارای اولویت ویژه است.

* حرکت درجای شاخص بورس/ تاثیر منفی پتروشیمی‌ها و پس‌لرزه‌های تعیین نرخ خوراک پنج‌برابری

در هفته‌ای که گذشت نرخ خوراک پتروشیمی‌های گازی طبق گفته مدیرعامل شرکت ملی گاز نهایی شد و بر همین اساس نرخ 13سنتی در قبوض پتروشیمی‌های گازی صادر و برای آنان ارسال شده است.

پس از انتشار خبر اجرای مصوبه ستاد تدابیر اقتصادی مبنی بر دریافت هزینه 13سنتی برای خوراک گاز پتروشیمی‌ها، این صنعت دچار لغزش شده و بازار شاهد عرضه‌های سنگین در پتروشیمی‌ها بود.

به گفته تحلیلگران بازار، با وجود نرخ 13 سنتی خوراک گاز، پتروشیمی‌ها باید در پیش‌بینی درآمد هر سهم خود تعدیل منفی اعمال کنند.

همچنین در هفته‌ای که گذشت، شاخص کل در کانال 87 و 88 هزار واحدی درجا زد که این امر بیشتر متاثر از عرضه‌های سنگین سازمان خصوصی‌سازی و حقوقی‌های بازار برای جذب نقدینگی‌ها بود.

بر همین اساس با توجه به مصوبه اخیر هیئت دولت مبنی بر جذب نقدینگی از بازار سرمایه سازمان خصوصی‌سازی همچنان به عرضه‌های خود با هدف جذب نقدینگی اقدام خواهد کرد تا بخشی از کسری درآمد دولت از همین محل جبران شود.

در هفته‌ای که گذشت سازمان خصوصی‌سازی عرضه‌های سنگینی در سهام شرکت‌های بانکی از جمله تجارت، صادرات، پاسارگاد، پست‌بانک و ملت داشت که در همین راستا سازمان بورس نیز به سهامداران عمده این مجموعه‌ها توصیه کرده که در شرایط مثبت بازار اقدام به جذب نقدینگی برای تامین مالی پروژه‌های خود کند.

* گام جدی انرژی برای تامین خوراک پالایشگاه‌ها/ فاصله خرید و تحویل کوتاه‌تر می‌شود

به گزارش فارس، در اولین هفته زمستان محموله 3500 بشکه‌ای میعانات گازی پالایشگاه ایلام که یک ماه پیش از سوی مشتریان خریداری شده بود، از سوی شرکت ملی نفت تحویل شد تا بورس انرژی به شکل جدی وارد چرخه تامین خوراک پالایشگاه‌ها شود.

بابک باقری رئیس اداره نظارت بر بازار بورس انرژی ابراز امیدواری کرد با توجه به شکل گیری بازار میعانات گازی در بورس انرژی و معاملات مستمر این محصول، دوره تحویل کالا در عرضه های بعدی کوتاه تر شود.

همچنین اولین خریدار میعانات گازی در بورس انرژی هم با ابراز رضایت از فرآیند خرید این محصول، گفت: شرایط خرید، رقابت خریداران و شفافیت موجود در بورس انرژی، تامین خوراک را بسیار آسان و روانتر از قبل کرده است.

خوئیان افزود: در صورتیکه زمان تحویل میعانات گازی از دو هفته بیشتر نشود، امکان خرید بیشتر خوراک و تولید بیشتر محصول فراهم می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها