امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61311
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد خاتمی امشب در جمع عزاداران حسینیه سید جواد خامنه‌ای در مشهد مقدس با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، آیت‌الله سید احمد خاتمی امشب در جمع عزاداران حسینیه سید جواد خامنه‌ای در مشهد مقدس با بیان اینکه زیارت‌های امام حسین از منابع معتبر نهضت عاشورا و امام‌شناسی است، اظهار داشت: زیارت عاشورا متن حسین‌شناسی و امام شناسی است.

امام جمعه موقت تهران افزود: زیارت عاشورا از زیارت‌های منتسب به امام حسین و برای معرفی ایشان است.

وی با اشاره به اینکه معرفی هدف نهضت امام حسین از محورهای اساسی زیارت اربعین است، گفت: حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) قیام کرد تا همه را از رفتار نابخردانه و تحت جذب سوء جامعه نجات دهد.

عضو مجمع خبرگان رهبری افزود: امام حسین‌(ع) با برپایی نهضت عاشورا می‌خواست زندگی را با عزت و اقتدار به مردم نشان دهد، نه با ننگ و ذلت؛ قبل از انقلاب عده‌ای حرف از آشتی امام با شاه مخلوع با واسطه آقای مطهری می‌زدند و این نشان‌ دهنده زندگی ننگین این افراد است.

وی با اشاره به اهانت‌های اخیر اوباما رئیس جمهور آمریکا به غیر اعتماد بودن ملت ایران، گفت: شما و رؤسای قبی شما ژنتان خواستن منافع‌ خودتان است و کاری به قرار و تفاهم ندارید؛ بسیار متاسف شدم که جناب آقای روحانی جواب این بددهنی‌ها و توهین‌های آمریکا و دولت‌های اروپایی را در آن سطح جواب نداده است.

خاتمی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری اشرافیت کاملی در تمام زمینه‌ها دارند و نخواهند گذاشت ضربه‌ای به عزت ملت وارد شود اما، وظیفه ما است که به مردم فرهنگ مقاومت را یادآوری کنیم.

وی اذعان کرد:‌ آنها بعد از انرژی هسته‌ای ما را به نقض حقوق بشر و حمایت از حزب‌الله، سوریه و مردم فلسطین متهم خواهند کرد و خواهان از بین رفتن ما در منطقه هستند ولی ابراز نمی‌کنند.

امام جمعه موقت تهران گفت: بسیاری از بندهای آورده شده در کنوانسیون حقوق بشر ضد دین ما است و نخواهیم توانست آنها را اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه آمریکا از ترس موشک‌های دوربرد سپاه و ارتش نیروهای خود را از خلیج فارس به دریای عمان می‌برد، گفت: اسرائیل که جان آمریکاست و مقامات آمریکایی به صراحت امنیت اسرائیل را اصل آمریکا می‌داند، اگر این رژیم جعلی دست از پا خطا کند، موشک‌های دوربرد سپاه و ارتش، تلاویو را با خاک یکسان می‌کنند.

وی تصریح کرد: ملت‌های استکباری می‌خواهند ملت انقلابی ایران را ذلیل کنند ولی نمی‌دانند که ملت ایران ذلت‌پذیر نیست.

خاتمی یادآور شد: ما 35 سال با فرهنگ مقاومت پیروز شده‌ایم و می‌توانیم عزتمندانه از مشکلات داخلی کشور عبور کنیم.
انتهای پیام/2202/ح40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها