امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61322
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۰
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شورای مسکن گزارش خود را در خصوص آزادی معاملات واحدهای مسکونی مهر تقدیم آخوندی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شورای مسکن گزارش خود را در خصوص آزادی معاملات واحدهای مسکونی مهر تقدیم آخوندی کرده است و در آن دو بند درخواستی وجود دارد که وزیر راه و شهرسازی را مجاب خواهد کرد تا برای تصمیم‌ نهایی آن را به تصویب هیأت وزیران برساند.

بنابراین گزارش، این دو بند که در گزارش نهایی شورای مسکن به خوبی به آن اشاره شده آزاد شدن توأم واحدهای مسکونی نیمه تمام و تکمیل شده مسکن مهر است تا هم واحدهای تکمیل شده و هم واحدهای نیمه ساخته با هم آزاد شوند.

این گزارش می‌افزاید: گزارش نهایی شورای مسکن در حال حاضر در اختیار وزیر راه و شهرسازی است تا آخوندی پس از تصمیم نهایی و گرفتن مصوبه آن از سوی هیأت دولت بخشنامه و دستورالعمل آن را به ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها ابلاغ کند.

گزارش خبرنگار فارس حاکی از این است که در بحث‌های حقوقی صورت گرفته نظر اعضای شورای مسکن اگرچه بر این است که هم واحدهای مسکونی تکمیل شده و هم نیمه تمام آزاد شود اما ظاهرا در یکی از بندها آمده است که واحدهای مسکونی که فروش اقساطی شده‌اند نیز باید آزاد شوند.

دراین گزارش نهایی تاکید شده که فقط خرید و فروش اعیان واحدهای مسکونی مهر آزاد است.

آخوندی هفته گذشته در برنامه نگاه یک در خصوص خرید و فروش مسکن مهر گفته بود: خرید و فروش مسکن مهر بزودی آزاد می شود و بخشنامه و دستورالعمل آن تا چند هفته دیگر صادر می‌شود، اما چیزی که حائز اهمیت است این است که تاکنون یک میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر واگذار شده و حدود 800 هزار تا 900 هزار مسکن مهر باقیمانده که انتظار می‌رود، تا پایان سال 93 حدود 80 درصد واحدهای مسکونی باقیمانده واگذار شود.

وی تاکید کرده بود که گفته می‌شود، مردم حق خرید و فروش مسکن مهر را ندارند، چرا حق فروش را ندارند، بنابراین تا چند هفته آینده بخشنامه آزاد شدن معاملات مسکن مهر صادر می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها