امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61358
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۱
تعداد بازدید: 155
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دشتستان، حجت الاسلام علی یونسی صبح امروز در بیست و سومین سالگرد شهادت شهید صادق گنجی با ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از دشتستان، حجت الاسلام علی یونسی صبح امروز در بیست و سومین سالگرد شهادت شهید صادق گنجی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید گنجی گفت: آنچه در صدر اسلام سبب نگه داشتن اسلام شد قدرت شمشیر و زور نبود بلکه اخلاق و منش پیامبر(ص) بود.

وی با بیان اینکه اخلاق‌مداری پیامبر (ص) باعث شد مردم به اسلام گرایش پیدا کنند خاطرنشان کرد: اینکه می‌گویند ایرانیان با زور و شمشیرهای عرب‌ها مسلمان شدند اهانت به اسلام و ایران است.

یونسی افزود: تمدن بزرگ اسلامی بر پایه دانش، تجربه و هوش ایرانیان رشد کرده است.

وی ادامه داد: ایرانیان اولین مردمی بودند که توانستند بین عربیت و اسلام تفکیک قائل شوند و حاکمیت عرب‌ها را برچینند.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام، مذاهب و اقلیت‌های دینی با بیان اینکه اخلاق پیامبر(ص) باعث شد جامعه اسلامی حفظ شود گفت:  امروز اخلاق‌مداری اسلامی برای کارگزاران نظام اسلامی ایران باید یک اصل باشد و در همه برخوردها نهادینه و حفظ شود.

یونسی تاکید کرد: دروازه‌های ورود دین و اخلاق نباید محدود شود و تنگ‌نظری، تکفیر، نابرابری ضددین است و ارتباطی با اهل بیت(ع) و اسلام ندارد.

وی با اشاره به اینکه افکارتکفیری و وهابیت انحراف بزرگ در برخی جوامع دانست و افزود: افکار تکفیری، خشونت‌آمیز و تنگ‌نظری‌ها به نام وهابیت بلایی برای جهان اسلام است که بشریت را تهدید می‌کند.

یونسی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید گنجی تصریح کرد: همین شهدا هستند که اسلام را زنده نگه داشته‌اند.

وی شهید گنجی را یک دانشمند فرهنگی نام برد و افزود: باید نام و یاد شهدا به ویژه شهدای فرهنگی را زنده نگه داریم.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام، مذاهب و اقلیت‌های دینی با بیان اینکه بین مخالف و دشمن فرق است گفت: ما باید بین مخالف و دشمن تفاوت قائل شویم چراکه در برخی از مسائل باهم اختلاف داریم ولی دشمن هم نیستیم.

یونسی افزود: باید اختلاف‌ها را با مذاکره و منطق بین خودمان حل و فصل کنیم چراکه همه یک هدف دنبال می‌کنند.

وی  با بیان اینکه دشمن‌تراشی بدترین نوع سیاست است گفت: سیاست دشمن‌تراشی بدترین روش برای امنیت کشور است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام، مذاهب و اقلیت‌های دینی گفت: شهید گنجی برای جنگ به پاکستان نرفته بود بلکه رفته بود که از قرآن و اسلام بگوید.

یونسی با بیان اینکه شهید گنجی در برنامه‌های خود موفق عمل کرده بود گفت: امروز که مسلمانان پاکستان علاقمند به شهید گنجی هستند نشان از خوب عمل کردن شهید گنجی بوده است.

وی بیان کرد: همه ما باید سفیران فرهنگی باشیم و راه شهید گنجی را ادامه دهیم.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام، مذاهب و اقلیت‌های دینی با بیان اینکه استان بوشهر دارای مفاخر بزرگ است گفت:  همه مفاخراستان بوشهر باید تکریم شوند.

یونسی ادامه داد: استان بوشهر علاوه بر داشتن ذخائر مادی، دارای ذخائر معنوی ارزشمندی است و باید قدر دانشمندان استان بوشهر در گذشته و حال بدانیم.

انتهای پیام/2452/ج30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها