امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61364
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۱
تعداد بازدید: 68
ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون انرژی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان ...

ابراهیم کارخانه‌ای نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون انرژی خانه ملت در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در واکنش به اظهارات مشاور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر اینکه تمامی بندهای توافقات ژنو با مقام معظم رهبری چک و سپس امضا شده است، گفت: اینکه برخی از طرف مقام معظم رهبری موضوعی را مطرح کنند در حالی که ایشان درباره آن سخنی نگفته‌اند، اقدام صحیحی نیست.

وی اضافه کرد: آنچه در این بین دارای اهمیت است پاسخگویی اعضای تیم مذاکره کننده‌ هسته‌ای کشورمان درباره توافقات ژنو است.

عضو کمیسیون انرژی خانه ملت با بیان اینکه امروز دشمن مسئله هسته‌ای را در نوک پیکان توطئه‌ها قرار داده است، گفت: این رویکرد دشمن برخورد هوشمندانه‌ تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را می‌طلبد.

کارخانه‌ای اضافه کرد: آمریکایی‌ها در ماه‌‌های اخیر بارها اعلام کرده‌اند که چنانچه ایران زیر بار خواسته‌های ما نرود تحریم‌ها را ادامه خواهیم داد که تحریم جدید 19 شرکت ایرانی توسط خزانه‌داری آمریکا نمونه‌ای از این اظهارات آمریکایی‌هاست.

وی با بیان اینکه تیم هسته‌ای کشورمان بایستی در ادامه مذاکرات و نحوه اجرای توافقنامه بسیار هوشمندانه عمل کند، تصریح کرد: تیم هسته‌ای باید به گونه‌ای باشد که خسارتی به منافع ملی وارد نشود.

عضو کمیسیون انرژی با اشاره به اظهارات اوباما در ماه‌های اخیر اظهار داشت: اوباما رسما اعلام کرد که در طول 6 ماه اول اطلاعات ارزشمند هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را به دست خواهیم آورد، در نتیجه این اظهارات نشان می‌دهد که آنها برای به دست آوردن این اطلاعات روزشماری می‌کنند. بر این اساس تیم مذاکره‌کننده باید اطلاعات هسته‌ای کشورمان را به عنوان یک امانت ملی زمانی به آنها ارائه کند که خواسته‌های جمهوری اسلامی ایران در دستیابی به حقوق مسلم هسته‌ای خود حاصل شود.

کارخانه‌ای اضافه کرد: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران این اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهد و آنها با توجه به اصل همه یا هیچ که در توافقنامه به آن اشاره شده توافقنامه را لغو کنند در این صورت این اتفاق به ضرر کشورمان تمام خواهد شد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها