امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6137
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 137
محمد علی مددی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد اقتصادی هشت ساله ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: دوران ریاست جمهوری هاشمی ...

محمد علی مددی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد اقتصادی هشت ساله ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی مصادف با دوران پس از جنگ بود که در آن زمان شعارهای سازندگی را سر دادند و به عنوان سردار سازندگی هم مطرح شدند.

وی در ادامه، افزود: در آن دوره هشت ساله کارهای زیربنایی کم‌کم آغاز شد، ولی متأسفانه فاصله طبقاتی در جامعه بیشتر و فاصله طبقاتی بین قشر مرفه و ضعیف بیش از حد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: به این ترتیب ارزش‌های نظام در حال فراموشی بود و وابستگی مردم به نظام و ارزش‌ها کم می‌شد.  

مددی گفت: کار به جایی رسید که مافیای قدرت و ثروت دور آن جمع شدند، در هر شهرستان یک باند انحصاری تشکیل شد که حتی سبب رواج نخبه کشی شد.

وی در ادامه، افزود: انحصار مطلق در تمام شهرستان‌ها بویژه در آذربایجان شرقی مشهود بود، هر کسی را که مایل نبودند حذف کردند، ارتباط مستقیم با کانال‌های حذفی داشتند انحصاری عمل می‌کردند و این اعمال کم کم مردم را از آن‌ها زده کرد. 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: به این صورت بود که با آن همه فکر و اقتداری که آقای هاشمی رفسنجانی داشت حتی نتوانست برای نمایندگی رای بیاورد چرا که مردم تجزیه و تحلیل کردند.

مددی اظهار داشت: بعد از آن جریان انحصار شکسته شد، نخبگان و مردم به ارزش‌ها رو آوردند و دوباره‌ با ارزش‌ها و نظام آشتی کردند و دوباره روال عادی از سر گرفته شدشد.

 انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها