امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۸:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61387
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام محمد‌جعفر منتظری در حاشیه نشست رئیس دیوان عدالت اداری با مدیران ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حجت‌الاسلام محمد‌جعفر منتظری در حاشیه نشست رئیس دیوان عدالت اداری با مدیران دفاتر استانی با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص اظهارات مسئولان میراث فرهنگی در دولت قبل که می‌گفتند دیوان عدالت دست و پای ما را بسته و نمی‌گذارد ما کار انجام دهیم گفت: ما دست و پای میراث فرهنگی را نبسته‌ایم بلکه قانون بسته است.

وی افزود: ما به مسئولان میراث فرهنگی گفتیم که قانون مورد ‌نظرتان را به گونه‌ای به مجلس ببرید تا بتوان از طریق آن از میراث فرهنگی کشور حفاظت کرد.

رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: در خصوص حفاظت از میراث فرهنگی دو موضوع مطرح است که یکی مربوط به میراث فرهنگی عمومی می‌شود که مسئولان مکلف هستند از آن حفاظت کنند و دوم مربوط به املاک خصوصی اشخاص می‌شود که به ثبت میراث فرهنگی رسیده و باید مسئولین به گونه‌ای عمل کنند که حقوق مالکان این املاک حفظ شود.

وی از برگزاری جلسه‌ای با نجفی، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد و گفت: ما جلسه‌ای هم در این مورد با رئیس میراث فرهنگی داشته‌ایم و قرار شد کارهای کارشناسی در مورد مشکلات موجود انجام شود تا بتوانیم از این به بعد با تعامل بیشتری کارها را انجام دهیم.

حقی از کارگران ضایع نمی‌شود

منتظری در ادامه در خصوص بحث افزایش دستمزد کارگران در سال 92 گفت: این موضوع در نوبت رسیدگی در هیئت عمومی قرار دارد و کارگران مطمئن باشند که حقی از آنها در این زمینه ضایع نمی‌شود.

یکی از خبرنگاران گفت: شما در جلسه هفته قوه قضائیه گفتید که با دولت جدید در مورد حقوق کارگران تعامل می‌کنید که مشکلات در سال 93 تکرار نشود که منتظری پاسخ داد ما با معاون رئیس‌جمهور در این زمینه صحبت‌هایی کرده‌ایم که برخی از دیون کارمند‌ها که باید به آنها پرداخته می‌شد در لایحه بودجه 93 گنجانده شود.

وی در ادامه از کاهش ورودی پرونده‌ها به دیوان عدالت اداری خبر داد و گفت: در حال حاضر 80 هزار پرونده در نوبت رسیدگی قرار دارد و باید بگوییم که ما تراکم پرونده داریم.

خبرنگاری پرسید با توجه به اینکه شما قبلا در مورد تخلفات مرتضوی هشدار داده بودید آیا الان می‌توانید به عنوان شاکی خصوصی از او شکایت کنید؟ که رئیس دیوان عدالت اداری گفت: به اندازه کافی از این فرد شکایت شده و ما به عنوان شاکی خصوصی وارد نمی‌شویم اما امیدوارم مسئولان ورود جدی به این ماجرا داشته باشند.

وی در خصوص تشکیل کمیته کارشناسی پیرامون مشکلات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: یک سری پرونده به ما ارجاع شد که ما با جلساتی که با تویسرکانی داشتیم بخش عمده‌ای از آنها را حل کردیم.

یکی از خبرنگاران گفت: تویسرکانی گفته بود برای اجرای حکم دیوان در رابطه با شکایت سردفتران منتظر دستور رئیس قوه قضائیه هستند که منتظری در پاسخ گفت: ما این حرف را به صورت مطلق قبول نداشتیم به همین جهت در جلسه‌ای که با تویسرکانی داشتیم آن را حل کردیم. بخشی از این تصمیمات مربوط به رئیس قوه و بخشی دیگر مربوط به اقدامات خود رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار