امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61409
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدرضا حسنی در نشست معاونت تحقیقاتی و فناوری با برگزیدگان نوزدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی اظهار ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدرضا حسنی در نشست معاونت تحقیقاتی و فناوری با برگزیدگان نوزدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی اظهار داشت: امسال که نوزدهمین جشنواره است تعداد شرکت‌کنندگان نسبت به دوره هیجدهم که بیشترین تعداد شرکت‌کننده را داشته، افت پیدا کرده است.

دبیر نوزدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی گفت: در دوره نوزدهم ما خواهان افزایش کیفیت آثار بوده‌ایم و بدین منظور برای مقالات حد و حدودی قائل شده‌ایم؛ بدین صورت که اگر سطح مقالات، h-index بالای 4 بود برای جشنواره پذیرفته می‌شدند؛ همچنین منع شرکت برگزیدگان دوره‌ قبلی از 5 سال به 8 سال باعث شد که از آمار شرکت کننده‌ها کاسته شود.

حسنی افزود: با توجه به سطح بالای جشنواره، علاوه بر حضور اعضای هیئت علمی از معاونان پژوهشی دانشگاه‌های تیپ یک نیز در اختصاص امتیاز و کارنامه و داوری استفاده شد.

دبیر نوزدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی تصریح کرد:  اختصاص 40 درصد امتیاز گزینش به مقاله اصلی و 60 درصد به کارنامه پژوهشی 8 ساله و تبدیل تمام مراحل جشنواره به صورت الکترونیک از دیگر قوانین و برنامه‌های این جشنواره بوده‌است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران، تعداد برگزیده‌های 18 دوره را 511 نفر عنوان کرد و افزود: شاید بیشتر از نصف آنها جزء مسئولان پژوهشی کشور باشند و بقیه نیز اعضای هیئت علمی و اگر مهاجرتی باشد فقط در بین محققان جوان -که 17 تا 18 نفر هستند- دیده می‌شود و شاید فقط 30 تا 40 درصد این محققان جوان مهاجرت کرده باشند.

دبیر نوزدهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی به جایزه برگزیدگان جشنواره اشاره داشت و گفت: ما چیز زیادی نداریم و فقط سعی کردیم جایزه نقدی را از 6 میلیون تومان به 10 میلیون ارتقاء‌ دهیم و این افراد را به بنیاد ملی نخبگان نیز معرفی کرده‌ایم تا بتوانند از وام مسکن، وام خودرو، سفر مکه و ... استفاده کنند.

وی افزود: ما می‌توانستیم 35 نفر را در این جشنواره انتخاب کنیم اما به سمت افزایش کیفی مقالات رفتیم و 27 نفر را برگزیده انتخاب کردیم و این نشان از خط علمی بالای این جشنواره دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها