امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61411
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، شاهین آخوندزاده در مراسم تجلیل از پژوهشگران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، شاهین آخوندزاده در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به ظرفیت موجود علمی پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: این دانشگاه در سالیان اخیر توانسته با تلاش و همت مسئولان، اعضای هیئت علمی و دانشجویان گام‌های مثبتی در مسیر رشد و شتاب علمی بردارد.

وی آموزش را وظیفه اصلی اعضای هیئت علمی دانست و افزود: این اعضاء ضمن اینکه باید از عهده این مسئولیت برآیند، ضرورت دارد به امر پژوهش و تحقیق نیز توجه داشته باشند.

وی تصریح کرد: پژوهش امتیازات و فوائد بسیاری را در ابعاد مختلف برای پژوهشگر و محقق به ارمغان می‌آورد و موجب معرفی بیشتر کشور به دنیا می‌شود.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مقوله تحقیقات و فناوری و پژوهش همواره از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب است افزود: باید با سرمایه گذاری بیشتر و تغییر نگرش‌ها به سمت پژوهش در این عرصه گام‌های پرشتاب‌تری برداشته شود.

آخوندزاده تاکید کرد: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در زمینه توسعه پژوهش صورت پذیرفته است و پژوهشگران و نخبگان ایرانی توانسته‌اند به لحاظ تولید پژوهش در رتبه بندی‌های جهانی بسیاری از کشورهای پیشتاز را پشت سربگذارند و رتبه ایران را در ارزیابی‌های جهانی ارتقاء دهند.

وی اظهار داشت: باید با برنامه ریزی بیشتر علاوه بر افزایش تعداد مقالات و پژوهش‌های علمی، تحقیقات را به سمت کیفی سازی سوق داد.

قائم مقام معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه تنها 12 درصد از اعتبارات پژوهشی کشور به این وزارتخانه اختصاص دارد گفت: با همین میزان کم اعتبارات پژوهشی 40 درصد تولیدات علمی کشور مربوط به وزارت بهداشت است.

آخوندزاده افزود: با توجه به محدودیت‌های اعتباری، بخش بالینی بهترین عرصه برای افزایش تولیدات علمی است.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت از ظرفیت‌های موجود برای ارتقاء حوزه پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی قم حمایت می‌کند افزود: دانشگاه علوم پزشکی قم باید برای توانمند سازی هرچه بیشتر در عرصه تولیدات علمی و پژوهشی با سایر دانشگاه علوم پزشکی استان‌های همجوار طرح‌های مشترک پژوهشی را انجام دهد.
انتهای پیام/2258/صا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها