امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61414
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، رضا نوروزی‌جعفری ظهر امروز در جمع کارکنان کمیته امداد امام خمینی استان گلستان اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، رضا نوروزی‌جعفری ظهر امروز در جمع کارکنان کمیته امداد امام خمینی استان گلستان اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی در 20 سرفصل حمایتی، برای مددجویان خدمات ارائه می‎کند که پرداخت مستمری یکی از این سرفصل‌هاست.

وی ادامه داد: کمک هزینه جهیزیه برای نیازمندان در شش ماه نخست سال جاری برای 20 هزار نوعروس پرداخت شده و در حال حاضر 40 هزار نوعروسِ نیازمند پشت نوبت قرار دارند.

نوروزی‎جعفری اضافه کرد: همچنین برای 600 مورد ازدواج مجدد نیز این کمک هزینه جهیزیه پرداخت شده که 30 درصد اعتبارات آن از بخش کمک‎های مردمی و باقی آن از اعتبارات امدادی بوده است.

مدیر کل حمایت‎های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی خاطرنشان کرد: 116 هزار وام قرض‌الحسنه، کارگشایی، درمان و محکومین با اعتبار 141 میلیارد تومان در این مدت به مددجویان پرداخت شده است که بیش از 50 درصد آن را کمک‌های مردمی تشکیل می‎دهد.

نوروزی‎جعفری گفت: همچنین در سال گذشته یک‌هزار و 500 کمک‌هزینه خرید و ساخت مسکن با اعتبار بالغ بر 71 میلیارد ریال به صورت بلاعوض صورت گرفته و 7 هزار تعمیرات مسکن با 43 میلیارد ریال اعتبار انجام شده است.

بهسازی و تکمیل 1800 خانه روستایی

وی تاکید کرد: در شش ماهه نخست سال جاری یک‌هزار و 800 بهسازی و تکمیل خانه‎های روستایی با اعتبار 15 میلیارد تومان انجام شده که در مجموع در بخش تامین مسکن مددجویان 65 درصد از کمک‎های مردمی هزینه شده است.

مدیرکل حمایت‎های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی تصریح کرد: برای مددجویان این نهاد، معافیت انشعابات را نیز در نظر گرفته‎ایم که در شش ماه نخست سال جاری معافیت 7 هزار و 600 انشعاب برق، 8 هزار و 850 انشعاب آب و 9 هزار و 500 معافیت انشعاب گاز انجام شده است.

نوروزی‎جعفری متذکر شد: صدور گواهی پرداخت ساختمان برای 3 هزار و 200 طرح، معافیت سربازی 10 هزار و 200 مددجو، کاهش تعرفه سربازی برای 2 هزار و 200 نفر با هماهنگی نظام وظیفه عمومی ناجا و جابه‌جایی 8 هزار و 100 سرباز به منظور کاهش هزینه به نزدیکترین محل سکونت از دیگر خدمات ارائه شده است.

وی افزود: در این مدت 700 هزار حامی که در سراسر کشور وجود دارند، بالای 80 میلیارد تومان واریزی داشته‎اند.

40 درصد زنان سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته امداد هستند

مدیرکل حمایت‎های اجتماعی کمیته امداد امام خمینی اظهار داشت: بیشترین ماموریت کمیته امداد امام خمینی در حوزه زنان سرپرست خانوار برجسته می‎گردد که 40 درصد کل زنان سرپرست خانوار زیر پوشش این نهاد قرار دارند که 50 درصد ساکن شهر و 50 درصد آنها روستانشین هستند.

نوروزی‎جعفری بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی با ارائه خدماتی همچون آموزش، مهارت‌آموزی و برگرداندن مجدد زنان سرپرست خانوار به چرخه زندگی باعث جلوگیری از آسیب‎های اجتماعی شده است.

این مسئول اضافه کرد: در این نهاد 78 درصد زنان سرپرست خانوار به علت فوت همسر، 13 درصد مطلقه و باقی مواردی مانند متارکه، زندانی، بدسرپرست و غیره است.

وی در پایان ابراز داشت: با توجه به افزایش آمار طلاق آن هم در سنین پایین توانمند‎سازی و برگرداندن آنها به چرخه طبیعی زندگی که مهمترین مصداق آن ازدواج مجدد است، بعد از فرایند مشاوره، آموزش و مهارت زندگی مورد توجه قرار دارد و در همین راستا به دلیل اینکه این زنان با آسیب‎های کمتری مواجه شوند و در عین حال بتوانند به تربیت فرزندان خود بپردازند موضوع مشاغل خانگی نیز برای آنها در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/83004/غ40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها