امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۴:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61416
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آبیک، دانش‌آموزان شهرستان آبیک برای شرکت در جشنواره خوارزمی نخست باید از مرحله استانی عبور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از آبیک، دانش‌آموزان شهرستان آبیک برای شرکت در جشنواره خوارزمی نخست باید از مرحله استانی عبور کنند تا طرح‌هایشان به جشنواره جوان خوارزمی راه یابد.

امسال هشت طرح از دانش‌آموزان شهرستان آبیک به استان قزوین ارسال شد که از این تعداد، پنج طرح مقام نخست استان قزوین را به خود اختصاص داد.

از هشت طرح ارسال شده به جشنواره جوان خوارزمی کشور، پنج طرح از دانش‌آموزان شهرستان آبیک بود که از این تعداد، سه طرح متعلق به دانش‌آموز مخترع یعنی حمید فیروزبهرافضل بود.

فیروزبهرافضل در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در آبیک گفت: روبات جدید حرکتی با استفاده از یک مکانیزم می‌تواند در همه سطح اعم از سطح روی آب، زیر سطح آب، روی خشکی و مناطق باتلاقی و رملی، مناطق شن و ماسه‌ای و شیب‌های بسیار تند حرکت کند.

وی افزود: این روبات بیشتر در بخش نظامی کاربرد دارد که به ارگان‌های نظامی معرفی شده و در حال بررسی است.

این دانش‌آموز آبیکی ادامه داد: این روبات در بخش امدادی نیز کاربرد دارد و امدادگر با کمک آن می‌تواند در سطح هموار و ناهموار حرکت کند.

بنابراین گزارش، برای ساخت روبات جدید حرکتی در سطوح رملی و باتلاقی هشت میلیون ریال هزینه شده است که بخش زیادی از آن از سوی سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان قزوین تأمین شده است.

از این دانش‌آموز آبیکی، علاوه بر روبات جدید حرکتی در سطوح رملی و باتلاقی، روبات توپی و دستگاه مدارسنج برای اندازه‌گیری مسافت انواع شکل‌های منظم و غیرمنظم نیز به جشنواره خوارزمی راه یافته بود.

لازم به یادآوری است که این دانش‌آموز آبیکی در جشنواره خوارزمی جوان که دو هفته پیش در تهران برگزار شد، توانست رتبه نخست کشور در رشته مکانیک با عنوان « طراحی و ساخت روبات جدید حرکتی در سطوح رملی و باتلاقی» را از آن خود کند و برای شهرستان آبیک افتخار کسب کند که اختراعش پس از طی مراحل مختلف در چند ماه آینده در سازمان ثبت و اختراعات به ثبت می‌رسد.

فیروزبهرافضل تصریح کرد: با توجه به کمبود بودجه ساخت طرح‌های جدید ضروری است که مسئولان توجه ویژه به این امر داشته و مخترعان را از حمایت‌های خود بهره‌مند کنند چراکه در شهرستان آبیک ظرفیت‌ها و استعدادهای خوبی در زمینه اختراع و ابتکار وجود دارد که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

وی گفت: طرح‌های جدیدی در دستور کار قرار داده‌ام که آغاز ساخت آنها در آینده نزدیک صورت می‌گیرد.
انتهای پیام/77006/ل30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها