امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۵:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61422
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 111
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به بم، محمدعلی نجفی بعدازظهر امروز در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، اظهار داشت: برای آموزش ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به بم، محمدعلی نجفی بعدازظهر امروز در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، اظهار داشت: برای آموزش کپرنشینان، سازمان میراث فرهنگی بودجه‌ای را در اولویت قرار داده است، اما لازم است مسئولان استانی خارج از آن از بودجه استان استفاده کنند،‌چرا که ما مسئول آموزش کپرنشینان نیستیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور با بیان اینکه کارگروه گردشگری، کارگروه مهمی است که زیرنظر شورای برنامه‌ریزی استان فعالیت می‌کند، افزود: باید به استاندار و اعضای این کارگروه جلسات را به طور منظم تشکیل دهند تا بر اساس آن برای استان کرمان باقی بماند، بخصوص بخش گردشگری نیز از برکات آن استفاده کند.

وی با بیان اینکه ظرفیت‌ها در بخش گردشگری زیاد است، ادادمه داد: با این وجود از ظرفیت‌های موجود به درستی استفاده نشده است.

وی خاطرنشان کرد: امید است اداره کل تیم قوی را برای کارگروه تهیه کند تا از قدرت حقوقی و قانونی که کارگروه به عنوان شورای عالی برنامه‌ریزی دارد، استفاده شود.

نجفی همچنین در مراسم بزرگداشت سالروز زلزله بم که در بهشت زهرای بم در کنار بازماندگان این حادثه غم‌انگیز برگزار شد، بیان داشت: 10 سال گذشته به واسطه وقوع یک ضایعه غمبار تعداد زیادی از عزیزان ملت از دست ما رفت و بر اساس آن حادثه نه تنها مردم بم و استان کرمان، بلکه یک ملت عزادار شد.

وی ادامه داد: بم از یک سابقه تاریخی و جهانی برخوردار بود، این حادثه افکار همه مردم را متوجه بم کرد.

معاون رئیس جمهور همچنین ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره از دست رفتگان زلزله بم، گفت: هم‌اکنون تسلیت ریاست جمهوری حجت‌الاسلام حسن روحانی را به استحضار شما می‌رسانم.

وی ابراز داشت: دولت در کنار مردم بم است و از هیچگونه کوششی برای جبران خسارت‌های مادی و معنوی وارد شده به مردم دریغ نمی‌کند.

نجفی بیان داد: امروز شرایط شهر بم به گونه‌ای است که در ثبت جهانی قابل عرضه و قابل افتخار است.

وی یادآور شد: شهر بم به شهر دارالصابرین معروف شده و این حرفی به گزاف نیست چرا که مردم بم این را طی 10 سال گذشته اثبات کردند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: مسائل و مشکلات شهر بم در اولین جلسه هیئت دولت مطرح می‌شود و امید است بخشی از مشکلات به صورت تدریجی حل شود.

نجفی همچنین خطاب به مردم گفت: ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهر بم زیاد است و امید می‌رود با همت و تلاش شما و آنچه که برعهده ما است رونق اقتصادی به این شهر باز گردد و شاهد سرمایه‌گذاری در این شهر باشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار