امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61451
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حمید شاه آبادی بعد از تماشای «شمشیر و آفتاب» در گفت و گویی کوتاه با عوامل این نمایش اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حمید شاه آبادی بعد از تماشای «شمشیر و آفتاب» در گفت و گویی کوتاه با عوامل این نمایش اظهار داشت: اجرای چنین آثاری به دست نمی‌آید مگر با استمرار و مداومتی که گروه هایی همچون گروه شما در فراز و نشیب های مختلف داشته است.

وی گفت: معتقدم که تئاتر دینی و عاشورایی ما در حال تجربه سبک‌های نوین  است و «شمشیر و آفتاب» هم جزو کارهای بسیار زیبا در این زمینه است و تلفیق بسیار جذابی دارد همانطور که در شروع کار و در مطلع سبک ایرانی و شعر و اجرای نقالی گونه می بینیم و بعد از آن حرکات فرم و سپس نوع دیگری از اجرا را، به طوری که گویی همه سلیقه ها مورد توجه قرار گرفته اند، هم علاقه مندان آثار نمایشی سنتی و هم علاقه مندان به کارهای ترکیبی و حرکات فرم.

شاه آبادی اظهار داشت: همینکه ما به نقطه ای رسیده ایم که می توانیم در شب اربعین تئاتر ببینیم خودش پیشرفت بسیار بزرگ و قدم به جلو است. سالن‏های تئاتر ما دیگر در این ایام تعطیل نیستند و از این دین و مکتب هم چیزی غیر از این انتظار نمی رود.

مشاور هنری وزیر ارشاد با اشاره به اجرای تعزیه در ایام محرم گفت: ما پیشینه ای داریم که ظهر عاشورا هم تئاتر داشته ایم، ما در ظهر عاشورا تعزیه داشته و داریم.

وی با بیان اینکه «شمشیر و آفتاب» جزو نمایش های دینی قابل قبول و خوب است ادامه داد: گزارش این نمایش و زحمات گروه اجرایی را به جناب آقای جنتی؛ وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهم داد.
 
میرطاهر مظلومی : حضور در آثار دینی لیاقت می‌خواهد
 
همچنین در این دیدار میرطاهر مظلومی؛ بازیگر نمایش «شمشیر و آفتاب» در سخنان کوتاهی به تلاش گروه اجرایی برای به صحنه بردن این نمایش اشاره کرد و گفت: با همه شرایط سختی که وجود داشت گروه زحمت زیادی برای این تئاتر متحمل شد تا نمایش آماده اجرا شود.

وی با اشاره  به مشکلات مالی موجود در کار اجرای این نمایش ادامه داد: اگر از نظر مالی حمایت بیشتری صورت می گرفت و می توانستیم خیلی امکانات را داشته باشیم به طور حتم اجرای بسیار بهتری از گروه مشاهده می شد.

این بازیگر افزود: به باور ما ارزش کارهای دینی آنقدر بالاست که هرچه هزینه شود باز هم کم است. البته به باور ما حضور در اینگونه آثار لیاقت می خواهد چرا که خدمت به این مجموعه ها یک ارادت است و همینکه ما بخواهیم به چنین مجموعه هایی کمک کنیم در واقع به خودمان کمک کرده ایم چرا که قیام عاشورا تمام نشدنی است و یکی از پارامترهای زنده نگه داشتن اسلام همین عاشورا است.

وی با تمجید از تلاش های شاه آبادی در حمایت از تئاتر دینی گفت: حضور مسئولان در کنار ما باعث دلگرمی است و درخواست من این است که همچنان در کنار ما باشید.
 
«شمشیر و آفتاب»؛ روایتی دیگر از شام غریبان
 
«شمشیر و آفتاب» که توسط ابولفضل ورمزیار به نگارش در آمده ، روایتگر عصر روز عاشورا است؛ زمانی که جنگ تمام شده، ‌کاروان اسراء به راه افتاده و خیمه‌ها به آتش کشیده شده اند.

میرطاهر مظلومی، انوش معظمی، پژمان کاشفی و علی نائینی در این نمایش بازی می‌کنند و «علی براتی، طراحی حرکت»، «بهرنگ قدرتی، آهنگساز»، «علیرضا ارشدی، ویدئو آرت»، «ایمان صفرزاده و حسین پناهی مدیر تولید»، «مهدی جعفری مدیر روابط عمومی»، «حمید نیلی تهیه‌کنندگی»، «محمد پروانه دستیار کارگردان» و «حسین پناهی و علی مستعلی، اجرای صحنه» این اثر را برعهده دارند.

نمایش «شمشیر و آفتاب» به کارگردانی محمد رضا مداحیان از 18 آذر (6صفر) در سالن استاد ناظر زاده کرمانی به اجرا در آمده و تا 12 دی (پایان صفر) همه روزه روی صحنه می رود.
 
انتهای پیام / ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها