امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61483
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، روسیه و بلاروس در پایان نشست شورای عالی دولت متحد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، روسیه و بلاروس در پایان نشست شورای عالی دولت متحد در مسکو، توافقنامه‌هایی در زمینه های همکاری‌های نظامی-فنی، مبارزه با فساد مالی و امنیت اطلاعات امضاء کردند.

بر اساس توافقنامه مربوط به همکاری‌های نظامی، وزارت دفاع روسیه و بلاروس برای اجرای برنامه‌های مشترک در نظر گرفته در این زمینه تا سال 2020 با یکدیگر همکاری فعال خواهند داشت. در همین راستا دو طرف قصد دارند تا سال 2015 پایگاه هوایی مجهزی با استفاده از توان نظامی روسیه در خاک بلاروس بوجود آورند که تاکنون چند فروند جنگنده مدرن روسی به بلاروس اعزام شده  است.

در این نشست وزرای دفاع روسیه و بلاروس همچنین توافقنامه‌ای در زمینه تامین امنیت اطلاعاتی در سطح بین المللی امضاء کردند.

علاوه بر این "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری روسیه نیز در پایان این نشست اعلام کرد که دولت فدراسیون روسیه در سال 2014 اعتبار مالی مضاعفی به ارزش 2 میلیارد دلار به دولت بلاروس اعطاء خواهد کرد.

"الکساندر لوکاشنکو" رئیس جمهوری بلاروس نیز در کنفرنس مطبوعاتی در پایان نشست شورای عالی، دولت متحد را لوکوموتیو همه اقدامات همگراکننده در قلمرو حاکمیت جامعه کشورهای مشترک المنافع ارزیابی کرده و گفت: وجود دولت متحد روسیه-بلاروس الگویی مناسب برای روابط سازنده، متقابلا سودمند و برادرانه بین کشورها است.

لازم به یادآوری است که دولت متحد روسیه-بلاروس در سال 1997 و بر اساس توافقات صورت گرفته در سال 1996 به منظور طرح همگرایی دو کشور بوجود آمد و در جهت ایجاد یک فضای واحد سیاسی، اقتصادی، گمرکی، ارزی، حقوقی و فرهنگی تلاش بین دو کشور متحد حرکت می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها