امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61503
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، مجلس سنای افغانستان امروز (پنج شنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، مجلس سنای افغانستان امروز (پنج شنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که در نتیجه تجاوز ارتش سرخ شوروی به افغانستان، این کشور آسیب‎های زیادی را متحمل شده است.

بر اساس این اطلاعیه، اشغال افغانستان توسط روس‌ها، مردم این کشور را با ضربات سنگین نظامی، ویرانی زیربناها، شهادت، معلولیت و مهاجرت مواجه کرد که نابخشودنی است.

در این اطلاعیه آمده: مردم افغانستان آثار این اشغال از نسلی به نسل دیگر انتقال یافته و مردم این کشور روس‌ها را نخواهند بخشید.

مجلس سنای افغانستان افزوده است که مردم افغانستان با شجاعت در برابر رژیم متجاوز شوروی سابق مقاومت کردند تا جایی که اتحاد جماهیر شوروی سابق در منطقه به نابودی کشانده شد.

بر اساس این اطلاعیه، مردم افغانستان علاقمند به روابط حسنه با تمام کشورهای جهان هستند اما در صورت حمله و تهدید هر کشوری از استقلال، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی خود دفاع خواهد کرد.

مجلس سنای افغانستان با انتشار این اطلاعیه ضمن محکومیت اشغال افغانستان توسط نیروهای ارتش سرخ شوروی سابق، از مردم این شکور خواسته که در عرصه حفظ افتخارات تاریخی، بازسازی، و تحکیم صلح و امنیت در افغانستان تلاش کنند.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها