امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61505
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت کشور مصر اعلام کرد کسانی که در تظاهرات اخوان المسلمین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، وزارت کشور مصر اعلام کرد کسانی که در تظاهرات اخوان المسلمین شرکت کنند یا در این گروه عضو باشند یا به آن هر نوع کمک دیگری کنند به 5 سال زندان محکوم خواهند شد.

این تصمیم بعد از اعلام اخوان به عنوان گروه تروریستی اتخاذ شده است.

«هانی عبد اللطیف» سخنگوی رسمی وزارت کشور مصر اعلام کرده است هر شخصی که عضویت وی در گروه اخوان المسلمین احراز شود به 5 سال زندان محکوم خواهد شد.

در همین رابطه شبکه خبری سی ان ان گزارش داد که نیروها امنیتی مصر ده‌ها تن از اعضاء و طرفداران اخوان‌المسلمین را بازداشت کرده است.

بعد از این که دولت مصر اخوان المسلمین را گروهی تروریستی اعلام کرد این افراد به اتهام پیوستن به گروه تروریستی دستگیر شده‌اند.

همچنین خبرگزاری «الشرق الوسط» مصر اعلام کرد که نیروهای امنیتی 34 نفر از اعضای اخوان را در استان «المنوفیه» باز داشت کرده‌اند.

این در حالی است که تلویزیون دولتی مصر خبر داده که نیروهای امنیتی این کشور یک بمب را در منطقه کفر الشیخ خنثی کرده‌اند.

همچنین صبح امروز انفجار بمبی در داخل یک اتوبوس در نزدیکی دانشگاه دخترانه الازهر 5 نفر زخمی شدند که حال یکی از زخمی‌ها وخیم گزارش شده بود.

دو روز پیش نیز انفجار دو خودروی بمب گذاری شده در نزدیکی اداره امنیتی شهر المنصوره مصر باعث کشته شدن 17 نفر و زخمی شدن 140 تن دیگر شد.

با وجود این که اخوان المسلمین و تعدادی از گروه‌های مرتبط با آن این انفجار را محکوم کرده بودند ولی مقامات مصری بدون ارائه مدارک انگشت اتهام را به سوی اخوان المسلمین نشانه رفتند و سپس اخوان را به صورت رسمی گروهی تروریستی اعلام کردند.
انتهای پیام/ص 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها