امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61508
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات امنیتی مصر، امروز، پنجشنبه 18 عضو اخوان المسلمین را دستگیر کردند. دولت مصر روز گذشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مقامات امنیتی مصر، امروز، پنجشنبه 18 عضو اخوان المسلمین را دستگیر کردند. دولت مصر روز گذشته گروه اخوان المسلمین را یک گروه تروریستی اعلام کرده بود.

هفت نفر از این اعضا در شهر اسکندریه و 11 نفر دیگر در زقازیق دستگیر شدند. یکی از افراد دستگیر شده پسر یکی از معاونان محمد مرسی، رئیس جمهور از قدرت برکنار شده مصر بود.  

خبرگزاری رسمی منا در مصر گزارش داد 16 نفر از اعضای گروه اخوان المسلمین به خاطر پخش اعلامیه و آنچه به نوشته این خبرگزاری تحریک به خشونت بوده دستگیر شده‌اند.

دولت مصر روز گذشته اخوان‌المسلمین را ممنوع اعلام کرد، تمامی فعالیت‌های آن را مصداق جرم دانست و حتی عضویت در آن را غیرقانونی اعلام کرد.

این اعلامیه که با هدف فلج کردن اخوان المسلمین انجام شده نمونه دیگری از تشدید تنش‌ها بین دولت مصر و این گروه است که از زمان کودتای ارتش علیه محمد مرسی در روز 3 جولای سال گذشته میلادی، منجر به وقوع تظاهرات‌های زیادی در مصر شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها