امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61510
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 65
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه‌های ترکیه‌ای گزارش داده‌اند احتمالاً پسر رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه هدف بعدی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه‌های ترکیه‌ای گزارش داده‌اند احتمالاً پسر رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه هدف بعدی تحقیقات درباره فساد مالی است.

بر اساس این گزارش، نبرد سیاسی بین رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه و متحد سابق و رقیب کنونی این مقام ترکیه‌ای، یعنی «فتح‌الله گولن» در روزهای آینده تشدید می‌شود و دامنه رسوایی مالی کنونی به حلقه نزدیکان اردوغان کشیده خواهد شد. احتمالاً «بلال اردوغان»، پسر نخست وزیر هدف تحقیقات قرار خواهد گرفت.

آقای اردوغان، در ارتباط با اتهامات فساد مالی به شماری از اعضای دولتش، روز پنجشنبه ۱۰ تن از وزیران کابینه خود را تغییر داد.

پلیس ترکیه در راستای تحقیقاتی که مقامات نزدیک به «رجب طیب اردوغان» در دولت ترکیه را هدف قرار داده در روزهای گذشته چند نفر را بازداشت کرد.

پسران معمر گلر، وزیر کشور، یافر جاغلایان، وزیر اقتصاد و اردوغان بایراکتار در میان بازداشت شدگان توسط پلیس قرار داشتند.

در میان این مظنونان همچنین تجار و بروکرات‌های برجسته دیده می‌شوند.

نخست وزیر ترکیه این تحقیقات را یک «عملیات کثیف» خوانده و گفته است آنهایی که در پشت این تحقیقات قرار دارند به دنبال تشکیل یک «دولت درون دولت» هستند.

این عملیات به طور گسترده به عنوان چالشی برای اقتدار اردوغان دانسته شده که مدعی طرفداری از تجارت و ریشه‌کنی فساد است.

ناظران سیاسی ترکیه همچنین معتقد هستند که این حملات پلیس ریشه در تنش‌های نهفته میان دولت اردوغان و «فتح الله گولن» روحانی بانفوذ مسلمان مقیم آمریکا در آستانه انتخابات سال آینده دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها