امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61514
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «سرتاج عزیز»، سرپرست وزارت امور خارجه و مشاور نخست وزیر پاکستان در امور ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «سرتاج عزیز»، سرپرست وزارت امور خارجه و مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بین الملل در موسسه «مطالعه فرآیندهای استراتژیک» پاکستان گفت که روابط آمریکا و پاکستان پس از حادثه یازده سپتامبر شکل تازه‌ای به خود گرفت اما این روابط پس از سال 2014 تغییر خواهد کرد.

وی افزود که خروج نیروهای آمریکا از افغانستان بر روابط 2 کشور تأثیر‌گذار است.

عزیز تصریح کرد که تحولات منطقه‌ای در حال تغییر است و در این شرایط، برقراری امنیت داخل پاکستان به بزرگترین چالش برای دولت این کشور تبدیل خواهد شد.

سرپرست وزیر امور خارجه پاکستان ادامه داد که دولت مرکزی پاکستان بدنبال تعیین سیاستی جامع بمنظور برقراری امنیت در این کشور است.

این در حالی است که روابط اسلام‌آباد-واشنگتن بدلیل ادامه حمله پهپادهای آمریکایی به مناطق قبایلی پاکستان رو به وخامت نهاده و از 2 هفته گذشته نیز دولت ایالتی «خیبر پختونخواه» این کشور با مسدود کردن مسیر تدارکاتی ناتو خاستار توقف حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا شده است.

دولت پاکستان در گذشته نیز اعلام کرده بود که حمله پهپادهای آمریکایی بویژه پس از کشته شدن «حکیم‌الله محسود» رهبر طالبان این کشور موجب توقف مذاکرات صلح با طالبان شده و امنیت داخلی پاکستان را به چالش کشیده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان امروز (پنجشنبه) نیز در اعتراض به حملات روز گذشته پهپادهای آمریکایی به این کشور اعلام کرد که این حملات باعث کشته شدن مردم بی‌گناه می‌شود.

انتهای پیام/ز

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها