امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61516
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی والی ولایت «ارزگان» افغانستان امروز (پنج شنبه) با انتشار ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، دفتر مطبوعاتی والی ولایت «ارزگان» افغانستان امروز (پنج شنبه) با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که شش غیر نظامی افغان شب گذشته بر اثر انفجار 2 مین، کشته شدند.

بر اسا این اطلاعیه، خودروی افراد کشته شده در مسیر محفل عروسی با مین برخورد کرده است.

کشته شدن یک فرمانده طالبان در قندهار افغانستان

دفتر مطبوعاتی ولایت قندهار در جنوب افغانستان با انتشار اطلاعیه‎ای، امروز اعلام کرد که  «نور محمد»، یک فرمانده مشهور طالبان، روز گذشته (چهار شنبه) در نتیجه درگیری با نظامیان افغان کشته شده است.

در این اطلاعیه آمده که فرمانده طالبان در چندین عملیات تخریبی در ولایت قندهار دست داشته است.

همچنین نورمحمد با سران «شبکه تروریستی زید» نیز در ارتباط بوده است.

دستگیری 4 سارق در کابل

دفترمطبوعاتی فرمانده امنیتی کابل در مرکز افغانستان امروز با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرد که نیروهای امنیتی افغان چهار سارق را از «ناحیه 17»  شهر کابل همرا با یک خودرو و مقداری جنگ افزار دستگیر کردند.

بر اساس این اطلاعیه، 2 گروه سارق که شماره پلاک خودروها را دزدی می‎کردند نیز از سوی نیروهای امنیتی این شهر دستگیر شدند.

از سوی دیگر دفتر مطبوعاتی فرمانده امنیتی کابل از کشف جسد مرد و زنی از «حوزه سوم» امنیتی کابل خبر داد که علت کشه شدن آن‌ها معلوم نیست.

دستگیری گروه آدم ربا در شمال افغانستان

«عبدالرحمن رحیمی»، فرمانده امنیتی ولایت «بلخ» در شمال افغانستان نیز در تماس با رسانه‎ها اظهار داشت که در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغان در منطقه «شولگره» ولایت بلخ، گروه 9 نفره آدم ربایان دستگیر شدند.

به گفته رحیمی، این گروه، در چندین ترور و بویژه در کشتن یک فرمانده جهادی به نام «شاه ولی» نقش داشته‎اند.

«احمد جاوید بشارت» سخنگوی فرمانده پلیس ولایت «بغلان» در شمال افغانسنان نیز از کشف مقدار زیادی جنگ افزار سبک و سنگین در منطقه «اندرآب» بغلان توسط نیروهای امنیتی افغان خبر داد.

دستگیری 12 شبه نظامی طالبان در غرب افغانستان

«محمد حنیف رضایی»، معاون بخش مطبوعاتی پلیس ولایت «فراه» در غرب افغانستان در تماس با رسانه‎ها گفت: بر اثر عملیات نیروهای امنیتی افغان در محدوده‎های «خرمالق»، «گرمآب»، «تجیرگ» و «کهریز نو» ولایت فراه 12 شبه نظامی طالبان دستگیر شدند.

رضایی افزود که یک پلیس افغان نیز در بین دستگیر شدگان است.

به گفته وی، در این عملیات 20  کیلوگرم تریاک و مقداری جنگ افزار نیز بدست نیروهای امنیتی افغان افتاده است.

پاکسازی 40 روستا در غرب افغانستان از وجود شبه نظامیان طالبان

«سمیع الله وفا»، سخنگوی والی «هرات» در غرب افغانستان در تماس با رسانه‎ها اظهار داشت که بر اثر عملیات پاکسازی نیروهای امنیتی افغان بیش از 40 روستا از قبیل «کشک»، «رباط‌سنگی» و «گلران» در ولایت هرات از وجود شبه نظامیان طالبان پاکسازی شد.

به گفته وفا، در نتیجه این عملیات 2 شبه نظامی طالبان کشته، 4 زخمی و 2 نفر دیگر دستگیر شدند اما به نیروهای امنیتی افغان تلفاتی وارد نشده است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها