امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۶:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61525
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 89
«عمار طعنه»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد ، از کشورهای بزرگ ...

«عمار طعنه»، عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد ، از کشورهای بزرگ منطقه‌ای و غربی خواست تا حمایت خود از گروه‌های تروریستی در سوریه را متوقف نمایند.

وی اظهار داشت: این امر باعث تضعیف گروه‌های تروریستی در عراق می‌شود که با تروریست‌های سوریه مرتبط هستند.

وی در عین حال نسبت به باز شدن پای تروریسم به کشورهای حامی تروریسم هشدار داد و گفت: ما از کشورهای غربی و منطقه‌ای می‌خواهیم تا حمایت مالی و تسلیحاتی و تسهیل ورود تروریست‌های خارجی به سوریه دست بردارند تا از توان گروه‌های تروریستی در عراق به میزان زیادی کاسته شود.

وی افزود: کشورهای حامی تروریسم و خشونت در سوریه باید گام‌های مؤثری بردارند، زیرا تروریسم دشمن همه بشریت است و افزایش قدرت تروریست‌ها منافع این کشورها را نیز تهدید خواهد نمود. از این رو مسئولیت اخلاقی و انسانی ایجاب می‌کند، این کشورها به حمایت‌ها و کمک‌های خود از تروریسم و خشونت در سوریه پایان داده تا این کمک‌ها توسط تروریست‌ها درعراق مورد استفاده قرار نگیرد، زیرا رهبران و سران تروریست‌ها در عراق و سوریه یکی بوده و از هماهنگی میدانی بالایی برخوردارند.

عمار طعمة خواستار یکپارچه شدن تلاش‌ها و حمایت از عراق برای مقابله با گروه‌های تروریستی شد و گفت: به عقیده من مبارزه با تروریسم، مبارزه انسانیت و ارزش‌های برتر بر ضد ظلم و تاریکی و کشتار و ویرانی است.

وحدت موضع و دیدگاه ملی

طعمة معتقد است که باید موضع سیاسی عراق یکی شده و تلاش‌های دیپلماتیک انجام پذیرد تا تصویر روشنی از آشفتگی امنیتی عراق به سبب حمایت از تروریسم در سوریه و تأثیر آن بر حمایت از تروریسم در عراق و استفاده گروه‌های تروریستی در عراق از این کمک‌ها ارائه شود.

وی افزود: ما به یک دیدگاه یکپارچه و متکامل در عرصه عمل نیاز داریم تا نیروهای امنیتی بتوانند، اقدامات خود را برای مقابله با تروریسم پیش ببرند.

هشدار نسبت به واکنش‌ها

عمار طعمة وقوع اقدامات خشونت‌آمیز در دیگر شهرهای عراق را در واکنش به اقدامات تروریست‌ها را بعید ندانست و افزود: هرگاه تروریست‌ها از سوی نیروهای امنیتی تحت فشار قرار می‌گیرند، به حمله به شهروندان و افزایش فعالیت‌های خود در شهرها به خصوص در استان‌های غربی روی می‌آورند تا نیروهای امنیتی را مشغول کرده و از توان آنها بکاهند، از این رو نیروهای امنیتی باید آماده و هوشیار باشند تا این فرصت را از تروریست‌ها گرفته و اجازه ندهند، از این تاکتیک به منظور افزایش اقدامات تروریستی خود بر ضد شهروندان استفاده کنند.

طعمة بر ضرورت حمایت از عملیات ارتش و دیگر نیروهای مسلح در پاکسازی صحرای الاأنبار از اردوگاه‌های نظامی تروریست‌ها و نیز استفاده از نیروی هوایی برای تعقیب و پیگیرد تروریست‌ها در این منطقه و به کارگیری توپخانه و سلاح‌های سنگین قبل از شروع عملیات زمینی ارتش تأکید کرد، چراکه این مناطق بیابانی و خالی از سکنه بوده و استفاده از این سلاح‌ها از میزان تلفات نیروهای ما می‌کاهد وعملیات پاکسازی این مناطق از تروریست‌های داعش را تسهیل کرده و خسارات فراوانی بر آنها وارد می‌کند.

وی افزود: باید هماهنگی انجام پذیرد و از توان عشایر هم در این زمینه استفاده کرد، چراکه آنها با این مناطق آشنا بوده و راه‌های صحرا را می‌شناسند و می‌توانند در رسیدن به پایگاه‌های تروریست‌ها کمک کنند.عشایر مردمانی غیور و حماسی بوده و سختی‌ها و رنج‌های زیادی از سوی تروریستها بر آنها وارد شده است.

نیروهای امنیتی عراق عملیات گسترده‌ای را با نام «انتقام فرمانده محمد» (ثأر القائد محمد) با هدف تعقیب عناصر داعش و انهدام مخفیگاه‌های آنها در صحرای غربی الانبار آغاز کرده‌اند و پیشروی قابل ملاحظه‌ای در تحقق اهداف عملیات داشته‌اند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها