امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۸:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61528
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 118
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس لاین، پس از ایجاد مکانیزم پرداخت روپیه برای انجام ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بیزینس لاین، پس از ایجاد مکانیزم پرداخت روپیه برای انجام مبادلات تجاری با ایران در سال گذشته و نیاز این کشور برای خرید کالا از هند برای استفاده از روپیه‌های ناشی از فروش نفت خود به دهلی‌نو، صادرات هند به ایران به شدت افزایش یافت.

بر اساس اطلاعات بانک یوسی‌اُ که مبادلات تجاری با ایران را انجام می‌داد، صادرات هند به ایران اخیرا به حدود 500 میلیون دلار رسیده است درحالی‌که این رقم برای سال گذشته 40 میلیون دلار بوده است که نشان از 12 برابر افزایش دارد.

اکثر اقلام صادراتی هند به ایران را مواد غذایی تشکیل می‌دهد. بانک یوسی‌اُ تاکنون 3 هزار و 112 اعتبارات اسنادی (ال‌سی) به ارزش 17 هزار و 463 کرور روپیه صادر کرده است.

از این تعداد ال سی، 960 مورد به ارزش 12 هزار و 191 کرور روپیه یا 70 درصد کل ال سی‌ها برای مواد غذایی و محصولات کشاورزی صادر شده است و کالایی که چشم‌گیرترین افزایش صادرات به ایران را داشته است، برنج باسماتی بوده است.

صادرات برنج معطر یا آروماتیک هند در سال 11-2010 به ایران برابر با 2 هزار و 34 کرور روپیه بوده است که این رقم در نیمه نخست سال جاری میلادی به 6 هزار و 166 کرور روپیه افزایش یافته است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها