امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61553
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، بنابر گزارش امروز وزارت انرژی و صنایع قرقیزستان، هزینه‌های زیرساختی برای پروژه «کاسا- 1000» حدود 970 ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، بنابر گزارش امروز وزارت انرژی و صنایع قرقیزستان، هزینه‌های زیرساختی برای پروژه «کاسا- 1000» حدود 970 میلیون دلار تخمین زده شده است.

در این گزارش سهم قرقیزستان 200، تاجیکستان 270، افغانستان 300 و پاکستان 200 میلیون دلار درنظر گرفته شده است.

این گزارش در حالی ارائه می‌شود که کشورهای قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان و پاکستان همچنان در حال رایزنی بر سر انتقال انرژی برق از منطقه آسیای مرکزی هستند.

هدف این پروژه انتقال انرژی برق از ماه می تا سپتامبر از قرقیزستان و تاجیکستان به افغانستان و پاکستان است.

مرحله اول پروژه کاسا- 1000 برای ایجاد زیرساخت‌های لازم و سیستم‌های انتقال و فروش برق با ظرفیت 1300 مگاوات (MW) برق آبی اضافی در فصل تابستان بین 2 منطقه با مشارکت قرقیزستان و تاجیکستان در آسیای مرکزی، افغانستان و پاکستان در جنوب آسیا انجام خواهد شد.

تاجیکستان امیدوار است برای تحقق پروژه CASA-1000 و سایر طرح‌های هیدروانرژی از حمایتهای قرقیزستان برخوردار شود.

این در حالی است که چندی پیش «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در دیدار با «ژانتارا ساتی‌بالدیف»، نخست‌وزیر قرقیزستان با اشاره به این موضوع گفت: پروژه CASA-1000 این امکان را فراهم می‌کند که در فصل تابستان صادرات نیروی برق از کشورهای تاجیکستان و قرقیزستان به خارج تحقق یابد و این پروژه همزمان با بهره‌برداری از خط انتقال برق «داتکا –کیمن» تا «خجند»، شرایط صادرات را فراهم خواهد آورد.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها