امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61563
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 137
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از استاتیستا و سایت ریپورت لینکر، پیش‌بینی می‌شود، در سال‌های آینده صنعت خودرو رشدی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از استاتیستا و سایت ریپورت لینکر، پیش‌بینی می‌شود، در سال‌های آینده صنعت خودرو رشدی معادل 5.5 درصد در سال داشته باشد.

صنعت خودروسازی درآمدی حدود 430 میلیارد دلار را نصیب 26 کشور عمده تولید کننده خودرو در جهان می‌کند.

حجم بازار خودروی جهان در سال 2015 بر اساس آخرین پیش‌بینی مارکت لاین  با رشدی معادل 5.5 درصد در سال به ارزشی برابر با 5.1 هزار میلیارد دلار خواهد رسید.

بر اساس مطالعات انجام شده در حدود 9 میلیون نفر در سراسر جهان بصورت مستقیم در صنایع خودرو سازی مشغول بکار هستند و 50 میلیون نفر دیگر نیز در مشاغل مرتبط با صنعت خودرو در جهان اشتغال دارند. این تعداد نیروی کار معادل 5 رصد از کل میزان اشتغال در صنایع تولیدی جهان محسوب می‌شود.

تولید متوسط خودرو در جهان در سال جاری معادل 68 میلیون دستگاه اعلام شده است و پیش بینی می شود این میزان در سال 2014 به تعداد 78 میلیون دستگاه افزایش یابد.

تولید خودرو باعث ورود بسیاری از خودرو سازان به حوزه تحقیقات شده و سالانه بیش از 85 میلیارد دلار برای تحقیقات مرتبط با این صنعت هزینه می‌شود.

بسیاری از صنایع مختلف از جمله نساجی، ذوب آهن، کامپیوتر، شیشه و فولاد با صنایع خودرو ارتباط نزدیک دارند.

کشورهای چین، ژاپن، آلمان، ایالات متحده، فرانسه، و ایتالیا از جمله پیشرفته ترین کشورها در زمینه تولید خودرو در جهان هستند. در حال حاضر مصرف سوخت و همچنین امنیت خودرو از جمله مهمترین فاکتورهای  اصلی در تولید خودرو در جهان محسوب می شوند، به گونه ای که در حال حاضر 45 درصد بازار خودروی ایالات متحده در دست خودرو سازان آسیایی است که اصلی ترین علت این رویکرد شهروندان آمریکایی، صرفه جویی در هزینه سوخت مصرفی خانوار است.

بحران های مالی شدید در سطح بین الملل و بویژه ایالات متحده در سال 2009 باعث کاهش شدید تولید این محصول در سطح جهانی شد. تولید این محصول در سال 2009 با کاهشی 10 درصدی نسبت به سال قبل از آن از 52.7 میلیون دستگاه خودروی سبک به 47.8 میلیون دستگاه در جهان رسید.

بسیاری از خودرو سازان از جمله خودرو سازان آمریکایی در حال بازسازی خود برای بازگشت به دوران طلایی تولید خود در بازار خودرو هستند به گونه ای که تولید شرکت جنرال موتورز آمریکا از 5 میلیون دستگاه در سال 2009 به 6.61 دستگاه در سال 2012 رسیده است.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها