امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61565
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اداره کل استاندارد استان تهران در واکنش به گزارش روز دوم دی ماه با عنوان جولان سوسک، کپک و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اداره کل استاندارد استان تهران در واکنش به گزارش روز دوم دی ماه با عنوان جولان سوسک، کپک و مورچه در مواد غذایی بسته‌بندی/ ناظر استاندارد کجاست؟ که بر روی سایت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتشر شد، توضیحی را ارسال کرده که در آن آمده است:

1. در صورت بروز و مشاهده تخلف، منطقی است با ذکر نام تجاری محصول و اعاده شکایت به این اداره کل و یا مراجع ذی‌ربط برای پیگیری، برخورد و نیز پیشگیری از وقوع مجدد خطا اقدام شود.

2. خواهشمند است از کلی‌گویی که موجب بر هم زدن آرامش و اعتماد عمومی می‌شود به شدت پرهیز و با همکاری بیشتری از سوی رسانه‌ها و مردم، به سلامت، نشاط و ایمنی بیشتر جامعه کمک شود.

3. بروز تخلف دال بر عدم نظارت از سوی متولیان امر نبوده و در حال حاضر تمام تولیدات صنعتی، تحت نظارت دقیق بازرسان سازمان ملی استاندارد ایران قرار دارد و در صورت بروز مغایرت در نتایج نمونه‌برداری و آزمون، اقدامات لازم مانند تذکر و اخطار، تعلیق پروانه کاربرد علامت استاندارد و در نهایت اقدامات حقوقی و قضایی پیش‌بینی شده است.

4. مصرف‌کنندگان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف در کالاهای دارای علامت استاندارد، مراتب را از طریق سامانه تلفنی 1517 به اداره کل استاندارد استان محل سکونت خود اعلام کنند تا پیگیر‌‌ی‌های لازم به عمل آید.

به گزارش فارس، هدف از انتشار گزارش این خبرگزاری، جلب توجه بیشتر مسئولان مربوطه و ناظران سازمان استاندارد بر کیفیت مواد غذایی بسته‌بندی شده که مستقیماً با سلامت مردم در ارتباط است، بوده است و اگر طبق بند 3 توضیح اداره کل استاندارد تهران، بازرسان این سازمان بر تمام تولیدات صنعتی نظارت دارند، این سوال مطرح می‌شود که چطور محصولات دارای مشکل کیفی در این نظارت‌ها نادیده گرفته شده‌اند؟

علاوه بر این، در بند دوم این توضیحات، انتشار گزارش مربوطه، کلی‌گویی محسوب شده است در حالی که در گزارش فارس به طور مشخص به 5 نمونه عینی عدم رعایت استاندارد اشاره شده و عکس دسری که همان روز حاوی کپک خریداری شده بود در خبرگزاری تهیه و در گزارش منعکس شد، بنابراین هیچ نوع کلی‌گویی صورت نگرفته است.در عین حال با هدف عدم ایجاد اختلال ذر فعالیت شرکت مربوطه از ذکر نام آن در گزارش خودداری شد که در صورت علاقه مسئولان استاندارد به پیگیری، آمادگی اعلام نام شرکت وجود دارد.  

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس منتظر دریافت خبر رسیدگی سازمان استاندارد به تخلفات موجود در تولید محصولات غذایی و اعلام نام متخلفان در این بخش است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها