امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61569
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ورلد بولتن، اردم باسچی (Erdem Basci) رئیس بانک مرکزی ترکیه با بیان اینکه نرخ تورم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از ورلد بولتن، اردم باسچی (Erdem Basci) رئیس بانک مرکزی ترکیه با بیان اینکه نرخ تورم ماه دسامبر این کشور به میزان 7 درصد برآورد می‌شود، گفت: این بانک ابزارهای قوی و موثری برای مقابله با نرخ تورم و نوسانات نرخ ارز در اختیار دارد.
باسچی در معرفی سیاست‌های پولی و ارزی بانک مرکزی ترکیه در سال 2014 گفت: این بانک اجازه نخواهد داد، حرکات ناگهانی و نوسان شدید در این بازار اتفاق بیفتد.
باسچی در سخنان خود گفت، انتظار دارد سال قوی تری از لحاظ ثبات و قابل پیش بینی بودن داشته باشد.
وی در عین حال از صحبت کردن درباره افزایش نگرانی های جهانی و نوسانات نیز اجتناب نکرد.
باسچی با اشاره به وجود ابهامات بزرگ برای اقتصاد جهانی در سال آینده گفت: سیاست های پولی ترکیه به موازات افزایش احتمالات انعطاف پذیر باقی خواهد ماند.
رئیس بانک مرکزی ترکیه با بیان اینکه این بانک به دنبال ثبات مالی در سال 2014 است، افزود: ما تنها بر ثبات قیمت‌ها تمرکز نخواهیم کرد، بلکه به دنبال تضمین ثبات مالی نیز هستیم.
او در ادامه با گفتن اینکه احتمال می رود نرخ تورم از میزان ماه دسامبر فراتر رود، گفت:پیش بینی بانک برای نرخ تورم سه سال آینده به میزان 5 درصد باقی خواهد ماند.
باسچی همچنین گفت: بانک مرکزی ترکیه برای ثبات نرخ ارز تا پایان سال روزانه به فروش ارزهای خارجی تا سقف 450 میلیون دلار ادامه خواهد داد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها