امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6157
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 110
این روزها تعداد دستگاه‌های الکترونیکی در سطح جهان که می‌توانند به صورت بی‌سیم به اینترنت متصل شوند از مرز 10 میلیارد عدد هم گذشته اما کارشناسان مرکز ...

این روزها تعداد دستگاه‌های الکترونیکی در سطح جهان که می‌توانند به صورت بی‌سیم به اینترنت متصل شوند از مرز 10 میلیارد عدد هم گذشته اما کارشناسان مرکز تحقیقاتی ABI Research پیش‌بینی می‌کنند در سال 2020 میلادی بیش از 30 میلیارد دستگاه الکترونیکی بی‌سیم در سراسر جهان وجود خواهد داشت.

به گزارش فارس به نقل از سلولار – نیوز، "پیتر کوانی"(Peter Coaney) یکی از مدیران این مرکز تحقیقاتی گفت: «افزایش عرضه جهانی فناوری‌های مبتنی بر سیستم‌های بی‌سیم کم‌مصرف موجب شده است تا تولیدکننده محصولات نیمه‌هادی به عنوان سردمداران این عرصه حضور یابند و به میزان قابل ملاحظه محصولات خود را در اختیار مردم بگذارند».

وی در ادامه توضیح داد: « سال 2013 میلادی سال اینترنتی شدن دستگاه‌های الکترونیکی خواهد بود، اما برای آنکه از تمام ظرفیت این بازار استفاده کرد باید چند سالی صبر کنیم. طی 5 سال آینده شاهد خواهیم بود که مدل‌های مفهومی از این فناوری به صورت گسترده در اختیار کاربران جهانی قرار گیرد».

سیستم‌های بلوتوث، Wi-Fi، ZigBee، Cellular، RFID و بسیاری دیگر از فناوری‌های بی‌سیم نقش مهمی در اینترنتی کردن همه دستگاه‌های الکترونیکی دارند.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها