امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61571
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از چاینا دیلی، بنابر گفته کارشناسان، وابستگی چین به واردات گاز به موازات تلاش این کشور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از چاینا دیلی، بنابر گفته کارشناسان، وابستگی چین به واردات گاز به موازات تلاش این کشور در کاهش مصرف سوخت فسیلی و بهبود کیفیت هوا افزایش خواهد یافت.
وانگ ژیائوکان تحلیل گر ارشد چینی در این رابطه گفت: تا 32 درصد گاز مورد استفاده چین در سال جاری از طریق واردات تامین خواهد شد.
بر اساس اطلاعات اداره ملی آمار و داده‌های واردات گمرکی، سال گذشته 29 درصد از گاز طبیعی چین از منابع خارجی تامین شده است.
بر اساس برآورد وانگ، این رقم به 32 درصد در 10 ماه ابتدایی سال جاری رشد یافته و برای تمام امسال در حدود همین سطح باقی خواهد ماند.
وی گفت: وابستگی چین به منابع تامین گاز در خارج از کشور به خاطر کاهش در میزان تولید از میادین گاز داخلی موجود و در عین حال افزایش فزاینده تقاضا به روند رو به گسترش خود ادامه خواهد داد.
چین در سال 2012 مقدار 151.4 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی مصرف کرده است که بر اساس شاخص سال به سال 16 درصد افزایش یافته است.
در 10 ماه ابتدایی سال 2013 مصرف گاز طبیعی چین به 134.3 میلیارد متر مکعب رسیده است.
وانگ تخمین می‌زند، مصرف گاز طبیعی چین برای تمام سال با 12.3 درصد افزایش نسبت به سال گذشته به 170 میلیارد متر مکعب افزایش یابد.
به دلیل افزایش تقاضای واردات گاز طبیعی چین در سال های اخیر افزایش یافته است.
واردات گاز با جهش بسیار زیاد از میزان سال 2006 به رقم 940 میلیون متر مکعب، در سال 2011 به 31.4 میلیارد متر مکعب رسیده است.
برآورد می شود، چین با 23.8 درصد افزایش بر اساس معیار سال به سال برای سال جاری 53 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی وارد کند.‬
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها