امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۶:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61588
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، «صادق هویدی عباس»، مسئول کمیته سرمایه گذاری استان واسط عراق در رابطه با چند ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، «صادق هویدی عباس»، مسئول کمیته سرمایه گذاری استان واسط عراق در رابطه با چند فرصت سرمایه گذاری در بخش صنعت به ویژه در زمینه سیمان با «جبار ابیدن»، مدیرعامل شرکت توکاس موران بحث و گفت‌وگو کرد.

صادق هویدی در این ارتباط به خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد گفت: گفت‌وگوها با طرف حول امکان ایجاد کارخانه جدید در منطقه زرباطیه (شرق استان واسط) توسط شرکت توکاس موران صورت گرفت.

وی اظهار داشت که شرکت بعد از بررسی کارشناسی، درخواست طرحی در این خصوص ارائه داده و کمیته سرمایه گذاری به زودی طرح پیشنهادی را بررسی خواهد کرد.

هویدی اظهار داشت که سرمایه گذار به موجب قانون شماره 13 سرمایه گذاری، مصوب سال 2006 میلادی عراق از برخی تسهیلات و ضمانت‌ها برخوردار خواهد بود.

وی افزود: بر اساس برآوردهای میدانی ما، ذخایر عظیم مواد خام در تولید سیمان در مناطق بدره و زرباطیه وجود دارد و این زمینه را برای اجرای طرح‌های تولید سیمان در این استان مهیا می‌کند.

از سوی دیگر جبار ابیدی، رئیس اجرایی شرکت ایرانی توکاس موران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد اظهار داشت: بعد از آگاهی از فرصت‌ها و تسهیلات قانون سرمایه گذاری عراق، ما سعی خواهیم کرد تا طرح کارخانه تولید سیمان هرچه سریع‌تر عملیاتی گردد.

وی افزود: شرکت توکاس موران در نظر دارد، این طرح را بر اساس فنآوری آلمانی- ایرانی اجرا کند.

ابیدی تاکید کرد که مشوق‌های زیادی برای سرمایه گذاری در استان واسط عراق وجود دارد.

اخیرا استان واسط عراق شاهد حضور چندین شرکت سرمایه گذاری ایرانی بوده و دیدارهای دو طرفه‌‌ای نیز میان مسئولان این استان با مسئولان و پیمانکاران استان ایلام صورت گرفته است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها