امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6159
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 122
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، عبدالرسول عطایی در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران با اشاره به ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، عبدالرسول عطایی در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد این شرکت اظهار داشت: بیمه کوثر اواخر سال 89 به عنوان بیست و دومین شرکت بیمه در قالب سهامی عام آغاز به کار کرد که البته فعالیت خود را به صورت جدی از ابتدای سال 90 آغاز کرد.

وی با بیان اینکه رویکرد اصلی بیمه کوثر، ورود به بازارهایی که تاکنون توجه به آنها در صنعت بیمه مغفول مانده است، افزود: در سال 89 طبق رتبه‌بندی‌ها، این شرکت جزو آخرین شرکت‌های بیمه بود، اما در سال 91 در بین 27 شرکت رتبه یازدهم را کسب کرد.

مدیرعامل بیمه کوثر با بیان اینکه یکی از مشکلات صنعت بیمه کمبود نیروی انسانی جوان و متخصص است گفت: به همین دلیل در بسیاری از شرکت‌های بیمه از نیروی بازنشسته این صنعت استفاده می‌شود، اما در بیمه کوثر از نیروهای جوان استفاده شده است.

وی با اشاره به 2 طرح جدید این شرکت گفت: طرح اول ارائه خدمات بیمه‌ای به بیماران صعب ‌العلاج است که این طرح به زودی اجرایی می‌شود.

به گفته وی این طرح در سه گروه بیمه‌هایی که حداقل 20 نوع بیماری را تحت پوشش قرار می‌دهد، ارائه خواهد شد.

عطایی افزود: با توجه به اینکه کشور به سمت سالمندی پیش می‌رود، ما به دنبال این هستیم که بیمه سالمندی یا LTC را راه‌اندازی کنیم و در حوزه بیمه‌های تکمیلی درمان، هم‌اکنون علاوه بر حوزه‌های دندانپزشکی و سایر هزینه‌های درمانی، بیمه تکمیلی ارائه می‌شود.

وی اظهارداشت: تعامل مناسبی با بازار سرمایه آغاز کردیم که یکی از خدماتی که ارائه خواهد شد، بیمه گارانتی است که به واسطه این مشتریان می‌توانند ضمانت کالا را بیمه کنند.

وی تصریح کرد: متأسفانه در اواخر سال گذشته مشکلاتی در حوزه اقتصادی به وجود آمد که مانع از اجرایی شدن این طرح شد.

مدیرعامل بیمه کوثر با بیان اینکه یکی از خدمات بیمه‌ای ما، بیمه‌نامه ماهواره است، گفت: بیمه پرتاب ماهواره که شامل ماهواره و ماهواره‌بر می‌شود، است، در این شرکت انجام خواهد شد که کارهای اصلی آن انجام شده و به زودی اجرایی می‌شود.

وی هدف اصلی بیمه کوثر را فرهنگ‌سازی بیمه در کشور عنوان کرد و افزود: یکی از بیمه‌هایی که در بسیاری از کشورها مورد توجه قرار دارد بیمه زندگی است، اما در کشور ما رشد چندانی تاکنون نداشته است؛ یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی هر کشور در حال حاضر میزان توسعه بیمه‌های زندگی است که متأسفانه آمار ما در این زمینه مناسب نیست.

عطایی گفت: یکی دیگر از اهداف ما بهبود پرداخت خسارت به بیمه‌شدگان است و معمولاً این تصور وجود دارد که بیمه‌ای‌ها پول خوبی می‌گیرند اما خدمت مناسبی ارائه نمی‌دهند؛ به همین دلیل یکی از برنامه‌های ما این است که با استفاده از شبکه‌های IT و اعتماد به بیمه‌گذاران، هر فرد در صورت بروز خسارت در زمان مقرر بتواند خدمات بگیرد.

وی با بیان اینکه پرتفوی بیمه کوثر در سال گذشته 230 میلیارد تومان بود، گفت: این عدد در سال 90 حدود 40 میلیارد تومان بود. بنابراین در یک سال پرتفوی این شرکت 5.5 برابر رشد داشته است و همچنین در حق بیمه حدود 550 درصد رشد داشته‌ایم.

وی افزود: ضریب خسارت در بیمه کوثر حدود 60 درصد بوده، در حالی که فروش بیمه‌های زندگی در صنعت بیمه حدود 8 درصد است، این نسبت در شرکت ما 30 درصد است.

مدیرعامل بیمه کوثر با بیان اینکه یک میلیون منزل مسکونی در این شرکت تحت پوشش بیمه آتش‌سوزی، سیل و زلزله قرار دارد، گفت: اواخر سال گذشته و امسال، 3 حادثه زلزله در آذربایجان، سیل در گلستان و زلزله بوشهر رخ داد که بیمه کوثر بابت زلزله آذربایجان 9 میلیارد تومان خسارت پرداخت کرد و 5 هزار نفر از حادثه‌دیدگان خسارت دریافت کردند.

وی در مورد سرمایه این شرکت گفت: هم‌اکنون سرمایه ما 40 میلیارد تومان است و تا پایان سال به 140 میلیارد تومان خواهد رسید و تا سال آینده به 250 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار