امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6160
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 118
محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان این مطلب گفت: طی سال های اخیر اقتصاد ایران بیش از هر چیز بابت تلاطمات و ...

محمد نهاوندیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان این مطلب گفت: طی سال های اخیر اقتصاد ایران بیش از هر چیز بابت تلاطمات و تغییرات مستمر و مدام که بسیاری از آن ها نیز قابل اجتناب بودند، دچار التهاب و نا آرامی شده است،بنابراین در شرایط فعلی و تا بازگشت آرامش حداقلی به فضای اقتصادی کشور باید از هرگونه تصمیم التهاب آفرین پرهیز کرد.

وی ادامه داد: فارغ از اینکه تغییر نرخ سود بانکی فی‌نفسه درست باشد یا غلط، بدون شک این تغییر مجموعه ای از پیامدها را به دنبال دارد که آرامش بازار را تحت تأثیر قرار می دهد؛ بنابراین فعلاً باید آن را مسکوت گذاشت.

رئیس اتاق ایران با اشاره به تصمیم چند ماه قبل شورای پول و اعتبار در مورد نرخ سود بانکی گفت: اعضای شورا چند وقت قبل توافق کردند که تا اطلاع ثانوی و با هدف بازگرداندن آرامش به اقتصاد کشور هیچ گونه تغییری در نرخ سود بانکی ندهند.

وی ادامه داد: در شرایط فعلی نخستین نیاز کشور، بازگشت ثبات در کلان اقتصاد است بنابراین باید از هر تصمیمی که می تواند به عامل جدیدی برای التهاب آفرینی تبدیل شود، پرهیز کرد.

عضو شورای پول و اعتبار افزود: در شرایط فعلی ابتدا باید آرامش را به اقتصاد بازگرداند سپس نسبت به ایجاد توازن و تعادل در بازارهای مختلف اقدام کرد.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها