امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61611
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۱۲
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه شورای پول و اعتبار، ایجاد درگاه واحد فروشگاه‌های مجازی و کاهش تورم بخش ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، جلسه شورای پول و اعتبار، ایجاد درگاه واحد فروشگاه‌های مجازی و کاهش تورم بخش تولیدکننده از مهمترین خبرهای هفته گذشته حوزه بانک و بیمه بود.

*کاهش یک درصدی تورم تولیدکننده در آبان/ تورم نقطه به نقطه 28.2 درصد

شاخص بهای تولیدکننده در ایران آبان‌ماه 1392 به عدد 507.4 رسید و نسبت به ماه قبل معادل 2.1 درصد افزایش یافت که بیشتر از افزایش 2 درصدی در در مهر ماه بود. این شاخص نسبت به ماه مشابه سال گذشته برابر 28.2 درصد افزایش داشته است.

شاخص تورم نقطه به نقطه تولید کننده در شهریور ماه امسال 39 درصد بود که در مهر ماه به 30.9 درصد رسید. در آبان ماه هم این شاخص با 2.7 درصد کاهش به 28.2 درصد رسیده است.

*مجوز شورای پول و اعتبار به بانک‌ها برای فاینانس خارجی 4 طرح توسعه نفتی

براساس مصوبه شورای پول و اعتبار، چهار پروژه بزرگ صنعتی و نفتی کشور از جمله فازهای 17،13و 18 پارس جنوبی، طرح توسعه میدان دارخوین و میدان آذر را از رعایت ضوابط مندرج در آیین‌نامه تسهیلات و تعهدات کلان مستثنی شدند.

*فقط دو بانک به درگاه واحد شاپرک متصل نشده‌اند

دبیر کل بانک مرکزی خصوص اجرای طرح ایجاد درگاه واحد shaparak.ir برای فروشگاه‌های مجازی، گفت: این اقدام برای جلوگیری سوء استفاده‌های مالی و افزایش امنیت معاملات در فضای مجازی طراحی و از اول دی ماه طرح عملیاتی شده است.

وی افزود: در حال حاضر این طرح تقریبا به طور کامل اجرایی شده و تنها در دو بانک مشکل فنی وجود دارد که در دو هفته آینده این نقیصه هم برطرف خواهد شد.

*برنامه‌ریزی جدید برای واریز یارانه‌ نقدی

با اشاره به مشکلات به وجود آمده در زمان پرداخت یارانه نقدی برای خودپردازها، اظهارداشت: در آن روز میزان تراکنش‌های ناموفق افزایش یافت و به مشکلاتی را برای شهروندان به وجود آورد.

وی افزود: به همین دلیل با مسئولان مربوطه در حال برنامه‌ریزی هستیم تا به نوعی با مدیریت ترافیک در شبکه، یارانه‌ها در زمانی پرداخت شود که با سایر پرداخت‌ها همزمان نشود؛ در صدد هستیم در ماه‌های پایانی سال این مدیریت ترافیک با همکاری سازمان‌های مرتبط به گونه‌ای باشد که دیگر این مسائل در حوزه بانکداری الکترونیک به وجود نیاید.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار