امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61621
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۸
تعداد بازدید: 197
هنوز ابهامات سفر پرحاشیه و بحث برانگیز هیات پارلمانی اروپا به تهران و دیدار آن‌ها با تعدادی از فتنه‌گران و همچنین توهین رئیس این هیات به ...

هنوز ابهامات سفر پرحاشیه و بحث برانگیز هیات پارلمانی اروپا به تهران و دیدار آن‌ها با تعدادی از فتنه‌گران و همچنین توهین رئیس این هیات به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برطرف نشده....

به گزارش مشرق به نقل از رجانیوز، «اما بونینو»، وزیر امور خارجه ایتالیا چند روز پیش با سر و صدا و هیاهوی فراوان به تهران آمد و با مقامات ارشد اجرایی و پارلمانی کشورمان دیدار کرد. این سفر از سوی مسئولان وزارت امور خارجه به عنوان دستاوردی بزرگ و زمینه‌ساز ارتباطات گسترده با قاره اروپا ارزیابی شد. 

 
اما هنوز صدای قهقهه‌های بانوی ایتالیایی در ساختمان وزارت امور خارجه در خیابان امام خمینی (ره) تهران محو نشده بود که نخست وزیر این کشور، در اظهاراتی توهین آمیز علیه مردم ایران، کشورمان را عامل اصلی تمامی مشکلات منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا معرفی کرد. 
 
 «انریکو لیتا»، نخست‌وزیر ایتالیا طی اظهارنظری، مشکلات سال‌های اخیر در فضای بین‌المللی را به دولت سابق ایران نسبت داد و گفت: «اغلب بی‌ثباتی‌های منطقه‌ای در سال‌های اخیر مربوط به ایران و تصمیماتی بود که محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور سابق اتخاذ می‌کرد.» 
 
به نظر می‌رسد علاوه بر اینکه دکتر ظریف به عنوان وزیر امور خارجه کشورمان باید پاسخی مناسب و محکم به این اظهارنظر بی‌ادبانه طرف ایتالیایی بدهد، باید این مساله را هم مدنظر داشت که بیان برخی اظهارات از سوی مقامات دولت یازدهم علیه دستاوردهای دولت پیشین سبب شده تا دولتمردان غربی هم اجازه و جسارت توهین به دستگاه اجرایی ایران را به خود بدهند. 
 
وقتی دکتر ظریف در توئیتر شخصی خود مطالبی را علیه رئیس‌جمهور سابق ایران بیان می‌کند و در فیس‌بوک علیه برخی از فعالان سیاسی در داخل کشور مطلب می‌نویسد یا دکتر روحانی در یک برنامه زنده تلویزیونی، تمامی دستاوردهای مثبت و موفقیت آمیز دولت‌های نهم و دهم را زیر سوال می‌برد، پس چگونه می‌توان از مقامات کشورهای غربی انتظار داشت که به مسئولین کشورمان احترام بگذارند؟ 
 
 
در این زمینه لازم است تا دلتمردان کشورمان متوجه باشند که هرگونه بی‌احترامی به هر کدام از مقامات اجرایی و مسئولین کشورمان می‌تواند زمینه را برای جسارت طرف غربی فراهم کند و عرصه را برای عقده‌گشایی آنان علیه ملت ایران باز کند. 
 
گفتنی است اسماعیل جلیلی، نائب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت در گفتگو با خبرگزاری فارس، در واکنش به اظهارات اخیر نخست‌وزیر ایتالیا، اظهارات وی را از نظر عرف دیپلماتیک نادرست خواند. وی اظهارات نخست وزیر ایتالیا را مصداق بارز دخالت در امور داخلی کشورمان دانست و گفت: مقامات ایتالیایی و سایر کشور‌ها حق دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران را ندارند. 
 
جلیلی با تاکید مجدد بر اینکه هیچ مقام خارجی حق دخالت در امور داخلی ایران و اظهارنظر پیرامون مسائل ایران را ندارد، اظهار داشت: برخی بی‌ثباتی‌ها در خاورمیانه به دلیل سیاست‌های مداخله‌جویانه غربی‌ها به وجود می‌آید. 
 
نائب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت به مقامات ایتالیایی توصیه کرد که به جای دخالت در امور داخلی ایران فکری برای حل مشکلات اقتصادی کشور خود بکنند.
برچسب ها:
آخرین اخبار