امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61633
تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۱۳
تعداد بازدید: 121
ارتش سوریه ۱۵ روستا در ریف قامشلی را از وجود تروریست‌ها پاک کرد

ارتش سوریه ۱۵ روستا در ریف قامشلی را از وجود تروریست‌ها پاک کرد

یگان­‌های ارتش سوریه امروز موفق شدند، کنترل 15 روستا در شهرک «تل حمیس» واقع در ریف قامشلی از توابع استان حسکه را در دست گیرند.

این در حالی است که با اعلام آغاز عملیات ارتش سوریه در منطقه قامشلی، کمیته­‌های مردمی کُردهای سوریه نیز همزمان با نیروهای ارتش سوریه به سمت قامشلی پیشروی کرده و موفق به تحت کنترل در آوردن 15 روستای دیگر از این منطقه شدند.

تسلط ارتش سوریه بر بزرگراه استراتژیک «سهل الزبدانی»

یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، کنترل بزرگراه سهل الزبدانی واقع در ریف شمال غربی دمشق را در دست یگیرند.

در این راستا نیروهای ارتش سوریه، مراکز تجمع گروه­‌های مسلح در شهرک «مضایا» و شهر «الزبدانی» را هدف گرفتند و شماری از عناصر آنها را به هلاکت رساندند.

از آنجا که گروه­‌های مسلح از مسیر سهل الزبدانی وارد شهر الزبدانی و مناطق اطراف آن می­‌شدند، سیطره ارتش سوریه بر مسیر مذکور دارای اهمیت استراتژیک می­‌باشد.

درگیری­‌های شدید در دیر الزور/هلاکت ۳۰۰ تروریست

درگیری­‌های شدید بین ارتش سوریه و گروه‌­های مسلح در فرودگاه دیر الزور و روستای الجفره از توابع دیر الزور در شرق سوریه همچنان ادامه دارد.

در جریان این درگیری‌ها تاکنون حدود 300 عنصر مسلح به هلاکت رسیده و بیش از 400 عنصر مسلح نیز زخمی شده‌­اند.

این گزارش حاکی است که تلفات این درگیری­‌ها بیشتر متوجه عناصر تروریستی وابسته به «جبهه النصره» و «ارتش اسلام» بوده که دو رکن اصلی گروه­های مسلح در شهر دیر الزور به شمار می­‌آیند.

این در حالی است که این درگیری­‌ها با همکاری اهالی این شهر همچنان ادامه دارد.

همچنین گزارش شده است، هم زمان با ادامه درگیری­‌های شدید اطراف فرودگاه دیر الزور، دیگر نیروهای ارتش سوریه با پیشروی چشمگیر به سمت این شهر، کنترل مدرسه­‌ای در سمت شمالی روستای الجفره را در دست گرفتند.

هلاکت یک تروریست یمنی تبار جبهه النصره/انهدام 5 خودرو در رحیبه

یگان‌های ارتش سوریه در عملیاتی غافلگیر کننده علیه مراکز تجمع گروه‌های مسلح در شهر «عدرا البلد»، «دوما»، «مدیرا»، «الزبدانی» و «رحیبه» واقع در ریف دمشق، شماری از عناصر تروریستی وابسته به جبهه النصره و گروه تروریستی موسوم به گردان الاسلام که برخی از آنها تابعیت یمنی داشتند، را کشته و زخمی کردند.

در این راستا گزارش شده است، نیروهای ارتش سوریه علاوه بر انهدام یک خمپاره انداز، بر ده‌ها تروریست در نزدیکی کارخانه مواد شوینده «سار» در عدرا البلد فائق آمدند.

همچنین دیگر یگان‌های ارتش سوریه کمینگاه تروریست‌های موسوم به «گردان الاسلام» در اطراف «جامع الشکر» واقع در شهر دوما را نابود و شماری از تروریست‌های وابسته به این گروه تروریستی را به هلاکت رساندند.

این گزارش حاکی است، در حالی که یکی از یگان‌های ارتش سوریه، شماری از عناصر تروریستی وابسته به جبهه النصره را در میدان مدیرا کشته و زخمی کردند، دیگر یگان‌‌های ارتش بر یک گروه تروریستی مسلح در شهرک «عربین» فائق آمدند.

در جریان این درگیری‌ها، «محمد الیمنی» سرکرده یمنی تبار و «بلال البشاش» یکی از سرکردگان وابسته به گروه تروریستی موسوم به «گردان أمجاد الشام» به هلاکت رسیدند.

همچنین گزارش شده است که نیروهای ارتش سوریه علاوه بر کشتن شماری از تروریست‌های مستقر در ساختمان معلمان در محله «جوبر» و «القابون»، سلاح‌ها و مهمات آنها را منهدم کردند.

اما در ریف شمالی دمشق، یگان‌های ارتش سوریه 5 خودرو متعلق به گروه‌های تروریستی که یکی از آنها حامل مهمات بود، را در شرق شهرک رحیبه منهدم کردند.

این در حالی است که پیش از این، نیروهای ارتش سوریه مراکز تجمع گروه‌های مسلح در شهرک «مضایا» و شهر «الزبدانی» را منهدم و شمار زیادی از عناصر تروریستی مستقر در این ۲ منطقه که برخی از آنها وابسته به شورای نظامی شهر الزبدانی بودند، را به هلاکت رساندند.

هلاکت بیش از 30 تروریست و یک سرکرده جبهه النصره در حمص

در جریان ادامه درگیری‌های ارتش سوریه با گروه‌های مسلح مستقر در استان حمص و توابع آن، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، یک گروه تروریستی با تمامی عناصر آن را در محله «الحمیدیه» واقع در شهر حمص قدیم به قتل برسانند.

در این راستا نیروهای ارتش سوریه، مراکز تجمع و مقرهای گروه‌های تروریستی مستقر در روستای «ام قبیبه» از توابع ناحیه «جب الجراح»، «الغاصبیه»، «الخالدیه»، «الدار الکبیره» و «تلدهب» را منهدم کردند.

همچنین یگان‌های ارتش سوریه علاوه بر انهدام 3 خودرو گروه‌های تروریستی در محله «حوش الدغلی» واقع در منطقه «السعن»، دست کم حدود 20 تروریست را در این محله به هلاکت رساندند.

این در حالی است که دیگر یگان‌های ارتش سوریه، بر شماری از عناصر گروه‌های تروریستی مستقر در شمال روستای «طلف» و مزارع اطراف شهرک «تلبیسه» غلبه کردند.  

این گزارش حاکی است، نیروهای ارتش سوریه ضمن غلبه بر چندین گروه تروریستی مسلح در روستای الغاصبیه، الخالدیه، الدار الکبیره و خلیج کیسین واقع در الرستن، دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز 4 تروریست مستقر در شمال شهرک «تل القطری» واقع در منطقه تلبیسه را به هلاکت رسانده و سلاح‌ها و ابزارهای جنگی آنها را کشف و ضبط کردند.

همچنین گزارش شده است، ارتش سوریه در جریان این درگیری‌ها، خسارت‌های زیادی به گروه‌های تروریستی وارد آورد.

نیروهای ارتش سوریه چندین خودرو مجز به تیربارهای سنگین را در روستاهای «القنیطرات»، «سلیم التحتانی» و «تلول الجمر» منهدم و شمار زیادی از تروریست‌ها را کشته و زخمی کردند.

در این راستا، یکی از یگان‌های ارتش سوریه طی عملیاتی غافلگیر کننده علیه کمینگاه‌های گروه‌های تررویستی مستقر در جنوب شرق شرکت گاز منطقه «باب هود»، یکی از سرکردگان وابسته به جبهه النصره به نام «عبیده النق» را به هلاکت رساندند.

 

فارس

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 S M S : 30005825000156         E – mail : INFO@P313.IR

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها