امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61640
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۲۱
تعداد بازدید: 135
در پی عملیات ارتش عراق علیه نیروهای القاعده در استان الانبار، محموله‌های تسلیحاتی عربستان سعودی شامل ۷۰ خودرو سبک ۲ تنی با محموله مواد منفجره ...

در پی عملیات ارتش عراق علیه نیروهای القاعده در استان الانبار، محموله‌های تسلیحاتی عربستان سعودی شامل ۷۰ خودرو سبک ۲ تنی با محموله مواد منفجره غنی‌شده و سلاح‌های ضدزره و ضدهوایی در پشت مرزهای عراق متوقف شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در عراق، در پی عملیات ارتش عراق علیه نیرو های القاعده در استان الانبار، محموله‌های تسلیحاتی عربستان سعودی که شهرستان «نخیب» و از طریق مرز «عرعر» وارد خاک عراق و سپس به طرف سوریه حمل می‌شد، در پشت مرزها متوقف مانده است.

70 خودرو سبک 2 تنی آماده انتقال

خبر ها حاکی از آن است که حدود 70 خودرو سبک 2 تنی منتظر عادی شدن وضعیت در عراق برای حرکت به سمت سوریه می‌باشند.

مواد منفجره غنی شده برای عملیات انتحاری

محموله عمده این خودروها مواد منفجره غنی شده برای انفجار های انتحاری در شهر های سوریه و سلاح های ضد زره و ضد هوایی می باشد.

عربستان حامی لجستیکی تروریست‌ها

عربستان همچنان از گروهای تروریستی القاعده در عراق و سوریه و لبنان حمایت می کند.

در حالی که ترکیه مرزهای تدارکاتی و لجستیکی خود را به روی تروریست‌ها بسته و اردن نیز محدودیت هایی برای سعودی قائل می باشد، مرزهای صحرایی عراق که دولت چندان سیطره نظامی و امنیتی بر آنجا ندارد، بهترین مسیر پشتیبانی سعودی از تروریست‌ها می‌باشد.

ارتش عراق پس از کنترل مسیرهای اصلی تردد اعضای القاعده بین این کشور با سوریه، در هفته گذشته و همزمان با اربعین حسینی عملیاتی را در مناطق حوران و الابیض در صحرای استان الانبار اجرا کرد که این عملیات وارد دومین هفته خود شده است.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها