امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61665
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۱۸:۴۶
تعداد بازدید: 156
فرمانده سپاه قدس، جبهه‌هاي جنگ تحميلي را يک مدرسه کامل انسان سازي توصيف کرد و گفت: در ترويج ايدئولوژي دفاع مقدس، پدران و مادران شهدا نقش مهمي ...

فرمانده سپاه قدس، جبهه‌هاي جنگ تحميلي را يک مدرسه کامل انسان سازي توصيف کرد و گفت: در ترويج ايدئولوژي دفاع مقدس، پدران و مادران شهدا نقش مهمي داشتند، ضروري است که براي تجليل از مقام آنان بيش از پيش تلاش شود.

 مراسم اربعين مادر شهيدان "ايرلو" با عنوان "سوگواره سنگ صبور"  در  قرچک  برگزار شد.

اين مراسم عصر پنج شنبه(12دی ماه) پس از اقامه نماز مغرب و  عشاء  در مسجد جامع اين شهر با  حضور جمع گسترده‌اي  از  مردم،  خانواده‌هاي  شهدا  و  مسئولان  لشگري  و  کشوري  با  سخنراني سردار حاج قاسم سليماني  برگزار  شد.

سردار سليماني در اين مراسم، تجليل از مقام مادران  شهدا را  امري فراموش شده در جامعه دانست و گفت: تاکنون نيمي از والدين شهدا را از دست داده‌ايم و اينکه  به مادران و  پدران شهدا در روستاها،  شهرها و مراکز استان‌ها بي توجهي مي‌شود، قابل درک نيست.

وي افزود: وجود مادراني با فضيلت، باعث پرورش شهدايي عاشورايي شد زيرا ويژگي‌ها و عصاره  فضيلت‌هاي اين مادران در شهدا  نهادينه شده  بود.

فرمانده  سپاه قدس، عطر مادران شهدا را استثنايي و بي‌نظير دانست و گفت:  بيش از 50 درصد مادران شهدا از دنيا رفته‌اند  و  ما حتي در توجه به  بديهيات و جمع‌آوري خاطرات  آنان کوتاهي کرده‌ايم.

وی جبهه‌هاي جنگ تحميلي را يک مدرسه کامل انسان‌سازي توصيف کرد و افزود: کلمه جنگ با اخلاق و تربيت ديني، سازگاري ندارد اما اوج تربيت ديني ما در جنگ رخ داد.

سردار سليماني گفت: تحول بزرگي که در جامعه شکل گرفت و فرهنگ‌سازي شد، شان و عظمت دادن به بسيج و بسيجي بود که اکنون نيز عاملي براي تميز انسان‌ها است.

وي گفت: در ترويج ايدئولوژي ما، پدران و مادران شهدا نقش مهمي داشتند، ضروري است که براي تجليل از مقام آنان بيش از پيش تلاش شود.

گفتنی است؛ حاجيه خانم صفورا حضرت قلي‌زاده مادر شهيدان حسين و اصغر ايرلو  در سن 76 سالگي دار فاني را وداع کرد،  فرزندان جوانش  در سن  23  و  20 سالگي در جبهه نبرد حق عليه باطل به درجه رفيع شهادت نايل شدند.

حسين؛ فرمانده گردان تخريب لشگر المهدي(عج) در 26 اسفند 1363 به شهادت رسيد و اصغر جانشين فرمانده گردان علي اصغر لشگر 10 حضرت سيدالشهداء(ع ) نيز در 13 ارديبهشت 1365 به درجه رفيع شهادت نايل شد. 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 S M S : 30005825000156         E – mail : INFO@P313.IR

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها