امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61713
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۲
تعداد بازدید: 83
پرتاب ماهواره "شریف‌ست" که مراحل تولید و آماده سازی آن به پایان رسیده است، به دستور مقامات دولتی متوقف شده است.

پرتاب ماهواره "شریف‌ست" که مراحل تولید و آماده سازی آن به پایان رسیده است، به دستور مقامات دولتی متوقف شده است.

به گزارش  گروه پیروان موعود، به نقل از جهان، یکی از افراد مرتبط با این پروژه گفت: تاخیر در پرتاب ماهواره "شریف‌ست" این شائبه را بوجود آورده است که دولت سعی دارد با به تاخیر انداختن زمان پرتاب این ماهواره و گذشت زمان آن را در زمره فعالیتهای دولت جدید معرفی کند. ضمن اینکه اخیرا شایعه برکناری رئیس این دانشگاه نیز توسط برخی رسانه ها خبری شده است و اینگونه شایعه شده است که پرتاب این ماهواره به بعد از تغییر رئیس دانشگاه موکول شده است.

به نظر می رسد پروژه های ملی نظیر پرتاب ماهواره "شریف‌ ست" نباید دستخوش بازی های سیاسی شود و مطمئنا همه دولتها و مسؤولین از جمله دولت تدبیر و امید در موفقیت آن موثر بوده اند و نباید به این بهانه ها پروژه های افتخار انگیز کشور با تاخیر مواجه شود.

گفتنی است: ماهواره "شریف‌ست" با مأموریت عکس‌برداری از زمین به فضا ساخته شده و طراحی آن که وزنی کمتر از 50 کیلوگرم دارد حاصل فعالیت‌های دقیق علمی و پژوهشی بیش از 100 نفر از دانشجویان، دانش آموختگان و اعضای هیأت علمی دانشگاه شریف است.


ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 S M S : 30005825000156         E – mail : INFO@P313.IR

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها