امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61747
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۳۲
تعداد بازدید: 109
رئیس اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار از دستگیری یک شکارچی غیر مجاز فراری از منطقه حفاظت‌شده جاجرود پس از یک ساعت و نیم تعقیب و ...

رئیس اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار از دستگیری یک شکارچی غیر مجاز فراری از منطقه حفاظت‌شده جاجرود پس از یک ساعت و نیم تعقیب و گریز و تیراندازی هوایی در منطقه تهرانپارس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ایسنا،  امامعلی یگان‌زاده گفت: حوالی ساعت 16 روز پنجشنبه، ماموران یگان حفاظت محیط زیست پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار در عملیات گشت‌زنی در منطقه حفاظت‌شده جاجرود به یک دستگاه خودرو پژو پارس سفیدرنگ مشکوک شدند.

وی ادامه داد: ماموران پس از مشاهده این خودرو و نزدیک شدن به آن از رد خون در عقب خودرو متوجه شدند که راننده، یک شکارچی غیرمجاز بوده و در حال حمل لاشه شکار است.

رئیس اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار با بیان اینکه ماموران یگان حفاظت محیط زیست پس از اطمینان از این امر در صدد متوقف کردن خودروی مذکور برآمدند، اظهار کرد:‌ راننده این خودرو پس از مشاهده ماموران از محل گریخت و تعقیب و گریز برای دستگیری وی آغاز شد.

یگان‌زاده با بیان اینکه این تعقیب و گریز از روستای سعیدآباد جاجرود آغاز شد، تصریح کرد:‌ شکارچی متخلف چندین بار علی‌رغم سد کردن راهش توسط ماموران محیط زیست به انحای مختلف از دست ماموران گریخت و ماموران مجبور شدند در چندین مورد با رعایت قانون‌ به‌کارگیری سلاح اقدام به شلیک تیر هوایی برای توقف راننده خودروی مورد نظر کنند.

وی خاطرنشان کرد: سرانجام حوالی ساعت 18:30 در میدان «رهبر» تهرانپارس و در حالی که خودروی مذکور پشت چراغ قرمز به ناچار متوقف شده بود به دام ماموران حفاظت محیط زیست افتاد.

وی گفت: در بازرسی از صندوق عقب خودروی این شکارچی متخلف که حدودا 60 ساله بود دو لاشه قوچ وحشی و یک قبضه اسلحه 270 کشف و ضبط شد.

رئیس اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار با بیان اینکه پرونده تخلف این شکارچی غیرمجاز تشکیل و برای طی مراحل قانونی به مرجع قضایی ارجاع شده است، اظهار کرد: برابر حکم مرجع قضایی، نامبرده روز شنبه به زندان اعزام شد و سایر مراحل قضایی این پرونده نیز در حال انجام است.

وی در پایان به شکارچیان غیر مجاز هشدار داد که برابر تدابیر اتخاذشده، ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان تهران به طور جدی با هرگونه تخلف شکار و صید در مناطق تحت حفاظت برخورد می‌کنند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 S M S : 30005825000156         E – mail : INFO@P313.IR

برچسب ها:
آخرین اخبار