امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۰۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61768
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۲۳
تعداد بازدید: 200
در لاهور پاکستان، تهديد افراط گرايي و پيشرفت تکنولوژي "بازار حُسن" اين شهر را از رونق انداخته است.....

در لاهور پاکستان، تهديد افراط گرايي و پيشرفت تکنولوژي "بازار حُسن" اين شهر را از رونق انداخته است.....

به گزارش پیروان موعود به نقل از باشگاه خبرنگاران، اوایل فروردین سال 90 گزارشي از شبکه بي بي سي پخش شد که "بازار حُسن، محله اي در لاهور" نام داشت. در اين گزارش خبرنگار بي بي سي براي زير سوال بردن دين و همچنين افراط گرايي اين بار به تعطيل شدن بازار فاحشه ها و رقاصه هاي پاکستان و همچنين از رونق افتادن تن فروشي دختران باکره پاکستان اشاره کرد و ضمن ابراز تاسف، رشد آنچه که افراطي گري اسلامي و تند روي در پاکستان مي خواند را مقصر اصلي کاهش تن فروشي دختران دانست.

بي بي سي براي حمله به اسلام در پاکستان، چشم خود را بر نقض آشکار حقوق زنان و بردگي جنسي دختران مي بندد و حقوق بشر را براي دشمني با اسلام (با زدن برچسب افراطي گري بر آن) هزينه مي کند.

تاسف بي بي سي

بي بي سي گزارش مي دهد:در لاهور پاکستان، تهديد افراط گرايي و پيشرفت تکنولوژي "بازار حُسن" اين شهر را از رونق انداخته است. بازار حُسن، محله اي است که زنان با رقص و آواز، مردان را از شهرهاي مختلف جذب خود مي‌کرده اند.

"هيرا مندي" يا بازار الماس در شهر قديمي لاهور محله‌اي است که از دست‌کم سيصد سال پيش در آن پايکوبي و آوازخواني زنان و بازار سکس آزاد بوده است.

در پاکستان به دختران دلربا "الماس" مي‌گويند و اين بازار محل کسب و کار دختراني است که از خانه و روستاي خود بيرون مي‌شوند و به اميد پيدا کردن پول بيشتر تن به تن‌فروشي مي‌دهند.

در اين بازار دختران جوان توسط سالخوردگان به اين بازار آورده مي شوند براي رقص و آواز و سپس کار جنسي؛ اين امر بخشي از فرهنگ چندصدساله لاهور شده است.


گسترش تهديد افراط گرايي و تند روي در لاهور باعث شده که کسب و کار رقاص هاي اين شهر خراب شود.


فرمانده پليس محله مي گويد: متاسفانه در چندسال اخير، که تندروي و افراط گرايي زياد شده، اين فرهنگ نابود شده.
چشم پوشي بي بي سي از نقض حقوق بشر

وقتي ?? سال پيش پاکستان از دل هند بيرون آمد و کشوري به ظاهر اسلامي تشکيل شد، هيچ تغييري در محله روسپي هاي لاهور به وجود نيامد و هيرا مندي همچنان رونق خود را حفظ کرد.

اگر چه در ظاهر اين بازار رونقي ندارد ولي صرفا نحوه انجام و محل آن تغيير يافته است. چرا که نحوه ارتباط تغيير کرده و به وسيله موبايل و يا واسطه هايي انجام مي شود که اکنون در همان بازار داير شده اند. اما بي بي سي با شيطنت رسانه اي ضمن تاييد تن فروشي، و تاسف براي کم رونق شدن آن، آنچه که اين شبکه آن را افراطي گري و تند روي مي داند را تقبيح مي کند.

البته نکوهش تندروي، بد نيست؛ بلکه تاسف براي کاهش تن فروشي است که مذموم است.

در بازاري که بي بي سي براي آن تاسف مي خورد، از زنان به‌عنوان يک کالاي جنسي مصرفي استفاده مي‌کنند و به پيامدهاي شوم بردگي جنسي زنان هرگز فکر نمي‌کنند. زندگي کارگران جنسي در محله لاهور همچنان ادامه يافته است.

بدون شک براي بسياري از مسلمانان پاکستان، تحمل پديده غير انساني فروش زنان سخت بوده و سعي در مقابله با اين معضل اجتماعي در حوزه حقوق زنان داشته اند.

اما بي بي سي آن را فرهنگي فاخر جلوه مي دهد و مبارزه با آن را تهديد فرهنگي مي خواند و مي گويد: در اين 7، 8 سالي که گروه‌هاي تندرو اسلام‌گرا در پاکستان نيرومند شده‌اند، ساکنان محله هيرا مندي با تهديد رو برو شده اند.

اما سوال اينجاست: براي غرب، حقوق بشر اولويت دارد يا حمله به اسلام؟

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 S M S : 30005825000156         E – mail : INFO@P313.IR

برچسب ها:
آخرین اخبار