امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61793
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۴
تعداد بازدید: 113
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین حمید شهریاری صبح امروز در نشست خبری خود در پاسخ به سؤال خبرنگار درباره دفاتر خدمات الکترونیک ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین حمید شهریاری صبح امروز در نشست خبری خود در پاسخ به سؤال خبرنگار درباره دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: در حال حاضر 57 دفتر در تهران فعالیت می‌کنند که امیدواریم تا نیمه اول سال 93 این تعداد به 80 دفتر برسد.

وی گفت: همچنین با آغاز ثبت‌نام از متقاضیان در مراکز استان‌های کشور تلاش خواهیم کرد تا تعداد دفاتر در کل کشور به 350 دفتر برسد.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از 104 هزار دادخواست، 17 هزار شکواییه و بیش از 10 هزار اظهارنامه در سامانه سخا به ثبت رسیده است که در مجموع به 132 هزار عملکرد رسیده است.

حجت‌الاسلام شهریاری در پاسخ به سؤال فارس، مبنی بر اینکه پیش از این نسبت به کاهش بودجه دستگاه قضا و همچنین عدم اختصاص بودجه کافی به مرکز آمار و انفورماتیک گلایه‌مند بودید آیا این گلایه در سال 93 حل شده یا خیر؟ گفت: در گذشته هم نسبت به کاهش بودجه مرکز انفورماتیک قوه قضاییه مشکلاتی را به مسئولان گوشزد کردیم.

وی گفت: به طور قطع پیشرفت کارها و پروژه‌های الکترونیکی در دستگاه قضایی معطوف به وجود تجهیزات کافی است و تلاش کردیم تا با رایزنی میان مجلس و دولت آنها را توجیه کنیم تا در سال 93 بودجه کافی را در اختیارمان قرار دهند.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه خاطرنشان کرد: در سال 92 تنها 30 درصد از بودجه حوزه تملک دارایی در اختیار این مرکز قرار گرفت که امیدواریم تا پایان همین سال مابقی این بودجه در اختیارمان قرار گیرد.

وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار فارس درباره اتصال سرور‌های ناجا و قوه قضاییه گفت: یک تیم کارشناسی از دادستانی و یک تیم کارشناسی از ناجا در حال فعالیت بر روی این اتصال هستند و خوشبختانه نامه‌هایی هم میان دو طرف مبادله شده است.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه گفت: البته به این نکته توجه داشته باشید که این دو سامانه به صورت مجزا تعبیه شده و به همین دلیل فرایند کار کردن و اتصال آنها به سختی میسور می‌شود البته این اتصال نیازمند یک سری الزامات قانونی هم است که تلاش داریم تا همه موانع از سر راه برداشته شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری همچنین درباره تعداد کامپیوترهای مورد نیاز قضات سراسر کشور گفت: متأسفانه در حال حاضر بدون ورودی‌های امسال دستگاه قضا 4 هزار کامپیوتر کم داریم.

وی افزود: مسئولان باید به این نکته توجه داشته باشند که با اجرای هر طرح الکترونیکی مقدار زیادی از سفرهای درون‌شهری کاسته می‌شود و باعث رضایت بیشتر شهروندان خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها