امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61794
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۴
تعداد بازدید: 95
«حمید العلوانی»، عضو شورای استانداری الانبار در غرب عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: ...

«حمید العلوانی»، عضو شورای استانداری الانبار در غرب عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: اوضاع در شهر فلوجه استان الانبار همچون گذشته بوده و این شهر همچنان در کنترل گروه‌های تروریستی است و تاکنون تمام تلاش‌های میانجیگرانه برای حل مسالمت‌آمیز بحران این شهر با شکست مواجه شده است.

العلوانی با بیان اینکه امید داریم ارتش همچنان از ورود به این شهر اجتناب کند، گفت: از آنجا که این ورود با درگیری‌ها و جنگ‌های شدید خیابانی همراه خواهد شد و احتمال آسیب دیدن اهالی و غیر نظامیان در آن بسیار زیاد است و یا اینکه ممکن است، گروه‌های تروریستی از مردم به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

وی افزود: هم اکنون تنها شهر الفلوجه است که خارج از قانون در عراق است و در کنترل گروه‌های تروریستی قرار دارد و مسئولان و نیروهای پلیس این شهر تلاش می‌کنند، ضمن خدمت رسانی به مردم، بحران حاکم بر این شهر را به صورت مسالمت آمیز حل کنند.

وی تاکید کرد: هم اکنون بخش قابل توجهی از شهر خالی از سکنه است و اهالی آن را ترک و راهی استان‌های دیگر کشور و یا دیگر شهرهای الانبار شده‌اند و در وضعیت وخیمی قرار دارند، به ویژه آنکه با فصل زمستان و سرمای شدید نیز مواجه هستیم.

العلوانی افزود: کسانیکه در شهر باقی مانده‌اند، مردمی هستند که توان خروج از شهر را ندارند و اغلب آنها جزو قشر فقیر و مستمند و یا بیوه‌ها و یتیم‌هایی هستند که همسران و پدران خود را از دست داده‌اند و ما نمی‌خواهیم آنها از طرف ارتش و گروه‌های تروریستی آسیب ببینند و از جهتی هم نمی‌خواهیم فجایع سال 2005 بار دیگر تکرار شود، چرا که اولین قربانیان آنها خواهند بود.

العلوانی در خصوص شهر الرمادی نیز تاکید کرد که اوضاع امنیتی در این شهر بسیار خوب است و اوضاع کاملا در کنترل نیروی پلیس و عشایر این شهر است.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها