امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۱۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61795
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۴
تعداد بازدید: 97
عبدالرضا مصری سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود ...

عبدالرضا مصری سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در واکنش به اظهارات اخیر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که در آن جمهوری اسلامی ایران را تهدید به حمله نظامی کرده است، گفت:‌ به نظر من امروز، آقای «کِری» در حقیقت، «کَری» شده است.

وی در توضیح افزود: آقای کری اگر گوش شنوا داشت، هشدارهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر بی‌اعتمادی ملت ایران به دولت آمریکا را می‌شنید و ‌در مسیر بی‌اعتمادتر کردن ملت ما گام برنمی‌داشت.

مصری در ادامه گفت: اظهارات جان کری دقیقاً در راستای تحقق فرمایش و پیش‌بینی مقام معظم رهبری است.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها خود، می‌خواهند بر تحقق بیشتر این بی‌اعتمادی پای بفشارند و الّا در ژنو، توافقی انجام شده و جمهوری اسلامی ایران هم همچون همیشه به تعهدات خود، پایبند است.

سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:‌ رفتار غرب، کاملاً در راستای بر هم زدن توافقات است؛ ما باید هوشیار باشیم،‌ زیرا آنها درصدد گرفتن امتیازات بیشتر از ما هستند.

وی خاطرنشان کرد: این در حالیست که غربی‌ها باید به ملت ما امتیاز دهند و ما باید مراقب باشیم که این روند، معکوس نشود، البته از آنجا که ملت ایران به رهبر خود، اعتماد دارد، پشت سر او نه یک قدم جلوتر و نه یک قدم عقب‌تر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای حمایت می‌کنند، اما این به معنا نیست که در برابر تحریم‌ها جدید بی‌تفاوت می‌مانند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران در توافق هسته‌ای ژنو، بزرگ‌ترین فرصت را به غربی‌ها داده است، گفت:‌ بالاتر از سیاهی رنگی نیست، ما یک بار، هزینه تحریم‌ها را داده‌ایم و به غرب توصیه می‌کنیم که این فرصت تاریخی را محترم بشمارد.

وی تأکید کرد: ما از کاهش میزان صدور نفت به میزان یک‌چهارم، هراسی نداریم، چرا که فرزند «رمضان» هستیم؛ همچنان که از تهدیدات نظامی هم وحشت نداریم، زیرا فرزند «عاشورا» هستیم.

سخنگوی هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: خواهشی که از تیم مذاکره‌کننده کشورمان داریم، این است که پیچ خواسته‌های ملت ما را در جریان مذاکرات، سفت‌تر کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها