امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۳:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 6180
تاریخ انتشار: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۰
تعداد بازدید: 113
رضا باکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه کره در بازار کمیاب شده است چه برنامه‌ای برای ...

رضا باکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه کره در بازار کمیاب شده است چه برنامه‌ای برای تأمین نیاز بارار دارید؟ گفت: 18 هزار تن کره در گمرک آماده ترخیص است.

دبیر انجمن صنایع لبنی افزود: این میزان کره 2 تا 5 ماه است در گمرکات کشور منتظر ترخیص است، اما هنوز ارز مورد نیاز تحویل داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: قرار است بانک مرکزی ارز مرجع برای واردات کره اختصاص دهد اما هنوز تصمیم قطعی در این مورد نگرفته است.

به گفته باکری کارخانه‌ها با پیش‌بینی اینکه احتمال کاهش عرضه در اردیبهشت ماه وجود خواهد داشت، از ماه‌ها پیش اقدام به سفارش واردات کره کرده‌اند و اکنون در گمرکات کشور آماده ترخیص است.

باکری گفت: معاونت توسعه بازرگانی داخلی طی نامه‌ای اعلام کرده است ارز مرجع برای کره تعلق می‌گیرد و قیمت آن باید همانند سال 91 باشد.

باکری گفت: به رغم اینکه معاونت توسعه بازرگانی داخلی 4 روز پیش لیست کاملی از محصولات کره وارداتی موجود در گمرک و  تاریخ‌های ورود را به بانک مرکزی ارسال کرده و خواستار تأمین ارز شده است اما هنوز از سوی بانک مرکزی جوابی نداده‌اند.

وی تصریح کرد: قرار است بانک مرکزی روز شنبه در مورد این نامه اظهارنظر کند.

به گفته باکری مصرف سرانه روزانه هر فرد ایرانی 2.25 گرم یعنی 60 هزار تن در سال است و 18 هزار تن کره موجود در گمرک در صورت ترخیص نیاز 4 ماه کشور را تأمین می‌کند.

به گزارش فارس، اخیراً بانک مرکزی اعلام کرده است به واردات کره و روغن نباتی ارز مرجع تعلق نمی‌گیرد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار