امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 61808
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۲۴
تعداد بازدید: 56
مهرداد بذرپاش رئیس کمیته صنعت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره پیشنهاد دولت در لایحه هدفمندی ...

مهرداد بذرپاش رئیس کمیته صنعت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره پیشنهاد دولت در لایحه هدفمندی اظهار داشت: پیشنهاد دولت در لایحه هدفمندی با توجه به سقف درآمدی در نظر گرفته شده منجر به افزایش متوسط 86 درصدی همه حامل‌های انرژی از جمله بنزین سهمیه‌ای و آزاد، نفت و گاز خواهد شد که در شرایط فعلی اقتصادی این امر نشدنی است و آثار تورمی آن بر سایر اقلام در سال آینده قابل توجه است.

بذرپاش خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد مجلس با تاویل جدی این سقف درآمدی همراهی کند و سقف درآمدی را کاهش دهد تا قیمت حامل‌ها با شیب مناسب‌تری افزایش یابد.

 رئیس کمیته صنعت مجلس افزود: طبق قانون هدفمندی 50 درصد درآمدها باید به خانوارها پرداخت شود که دولت در این لایحه، سهم 50 درصدی در حوزه سلامت را مسکوت گذاشته در حالی که طبق قانون 30 درصد از درآمد هدفمندی باید به تولید اختصاص یابد که در این لایحه کمتر از 15 درصد به تولید اختصاص پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه طبق قانون هدفمندی 20 درصد باید به دولت اختصاص یابد که در این لایحه به آن اشاره نشده است، متذکر شد:‌ پیشنهاد دولت باید با قانون هدفمندی تطابق لازم را داشته باشد و در سقف درآمدی واقعی تر برخورد شود چراکه در حال حاضر کشور تحمل افزایش این میزان حامل‌ها را ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها